Tjedan otvorenog obrazovanja – okrugli stol

Tjedan otvorenog obrazovanja – okrugli stol: „Koliko otvoreno neformalno obrazovanje utječe na razvoj digitalnih vještina radnika i građana?“

(Zagreb, 5. ožujka 2019.) U okviru međunarodnog Tjedna otvorenog obrazovanja, koji se ove godine obilježava od 4. do 8. ožujka, Sveučilišni računski centar (Srce) u suradnji s Hrvatskom udrugom poslodavaca te Nacionalnom koalicijom za digitalne vještine i radna mjesta, organizira okrugli stol pod nazivom „Koliko otvoreno neformalno obrazovanje utječe na razvoj digitalnih vještina radnika i građana?“.

Okrugli stol će se održati u četvrtak, 7. ožujka 2019. u 11 sati, u Srcu, J. Marohnića 5, te Vas pozivamo da nam se pridružite.

Uvodno će sudionike pozdraviti dr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Sveučilišnog računskog centra. Prije rasprave, predstavit će se Nacionalna koalicija za digitalne vještine i radna mjesta, a nakon toga će se otvoriti rasprava na vrlo aktualnu temu neformalnog obrazovanja i razvoja digitalnih vještina. Na raspravi će se pokušati odgovoriti na pitanja pruža li naš obrazovni sustav obrazovanje koje omogućava stjecanje digitalnih vještina, kako potaknuti i na koji način organizirati stručno usavršavanje i osposobljavanje radnika i koliko smo spremni za priznavanje i prepoznavanje stečenih znanja i vještina kroz neformalno obrazovanje.

Sudionici okruglog stola će biti:

• Hrvoje Josip Balen, dopredsjednik HUP-Udruge informatičke i komunikacijske djelatnosti
  • Lidija Kralj, pomoćnica ministrice, Ministarstvo znanosti i obrazovanja
  • Bernard Gršić, državni tajnik Središnjeg državnog ureda za razvoj digitalnog društva
  • Ana Miličević Pezelj, izvršna tajnica za socijalni dijalog i javne politike, Savez samostalnih sindikata Hrvatske
  • Vladimira Ivanković Bradić, viša savjetnica u sektoru za tržište rada, Ministarstvo rada i mirovinskoga sustava
  • Irena Bačelić, načelnica sektora za tržište rada, Ministarstvo rada i mirovinskoga sustava
  • Branka Vuk, pomoćnica ravnatelja za podršku obrazovanju, CARNET, član podskupine Strateške skupine za jedinstveno digitalno tržište pri Glavnoj upravi EK za komunikacijske mreže, sadržaje i tehnologije.

Moderatorica je Sandra Kučina Softić, pomoćnica ravnatelja za obrazovanje i podršku korisnicima, Sveučilišni računski centar (Srce).

Tjedan otvorenog obrazovanja je međunarodna inicijativa koja se globalno obilježava u ožujku svake godine s ciljem podizanja svijesti o otvorenosti i promoviranja pozitivnog utjecaja otvorenog obrazovanja na učenje i podučavanje u cijelom svijetu, Srce, kao i mnoge druge ustanove i entuzijasti koji podržavaju načela otvorenosti, svake godine sudjeluje u obilježavanju Tjedna otvorenog obrazovanja organiziranjem predavanja i tribina na kojima se raspravlja o načinima i važnosti otvorenog obrazovanja.

Nataša Dobrenić

Ured za odnose s javnošću Srca

Izdvojene najnovije vijesti

18. ožujka 2019.

U veljači ove godine broj objavljenih radova s cjelovitim tekstom u otvorenom pristupu na Hrčku - Portalu hrvatskih znanstvenih i stručnih časopisa - prešao je 200.000.

12. ožujka 2019.

S namjerom da olakša razmjenu informacija u CERN-u Tim Berners-Lee je 12. ožujka 1989. godine distribuirao prijedlog pod nazivom "Information Management: A Proposal". Danas obilježavamo 30. rođendan weba.

8. ožujka 2019.

Okruglim stolom „Koliko otvoreno neformalno obrazovanje utječe na razvoj digitalnih vještina radnika i građana?“ održanim 7. 3. 2019. Srce je obilježilo Tjedan otvorenog obrazovanja 2019.

Izdvojena događanja

Ožu 18

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 18. 3. 2019. u 17 sati. Prijave su u tijeku.

Ožu 25

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 25. 3. 2019. su u tijeku.

tra 01

1. i 2. travnja održava se konferencija Srca DEI 2019 i Uvodna konferencija projekta HR-ZOO.