50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Jubilarni 10. MoodleMoot Hrvatska - prvi put online

Ilustracija kojom se poziva na 10. MoodleMoot Hrvatska2020

(Zagreb, 15. lipnja 2020.) Pozivamo vas na jubilarni 10. MoodleMoot Hrvatska koji će se po prvi put održati online, putem sustava za webinare Srca, 16. i 17. lipnja 2020.

Glavna tema Moodlemoota Hrvatska 2020 ove godine je posvećena potpunom prijelazu nastave u online okruženje s obzirom na pandemiju virusa COVID-19 koja je dovela do zatvaranja škola i fakulteta u Hrvatskoj i svijetu. Održavanje nastave u potpunosti u online okruženju za sve je bio i još uvijek jest izazov, stoga vjerujemo da će biti zanimljivo čuti iskustva drugih i prikupiti nova saznanja i ideje kako bi nastavu učinili još boljom.

Moodlemoot Hrvatska 2020 organiziraju Centar za e-učenje Srca i Centar za potporu e-učenju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Događanje počinje 16. lipnja 2020. predavanjem Martina Dougiamasa, osnivača i direktora sustava Moodle, najpoznatijeg i najraširenijeg open source sustava za učenje na daljinu u svijetu. Sustav Moodle se najviše koristi i za online nastavu u Hrvatskoj.

Uz pozvano predavanje posebno najavljujemo webinar / panel diskusiju na temu „Koliko smo uspješno prenijeli visokoškolsku nastavu u online okruženje?“ koji će se održati 17. lipnja u 10 sati, a moći će se pratiti preko sustava za webinare Srca na kojem će prorektori hrvatskih sveučilišta razgovarati o tome kako se danas odvija nastava, s kojim izazovima su se uprave sveučilišta, nastavnici i studenti susreli prelaskom u potpunosti na online nastavu i koja su njihova promišljanja kako dalje.

Na panelu će sudjelovati:

• prof. dr. sc. Mirjana Hruškar, prorektorica za prostorni razvoj i sustav kontrole kvalitete Sveučilišta u Zagrebu
  • prof. dr. sc. Marta Žuvić, prorektorica za studije, studente i osiguranje kvalitete Sveučilišta u Rijeci
  • prof. dr. sc. Dražan Kozak, prorektor za nastavu i studente Sveučilišta u Osijeku
  • prof. dr. sc. Zvjezdan Penezić, prorektor za znanost i informacijsku infrastrukturu Sveučilišta u Zadru

Moderatorica će biti dr. sc. Sandra Kučina Softić, pomoćnica ravnatelja za obrazovanje i podršku korisnicima.

Kao i do sada Moodlemoot Hrvatska je regionalno događanje te će svoja iskustva podijeliti uz nastavnike iz Hrvatske i nastavnici iz Slovenije, Srbije, Bosne i Hercegovine te Makedonije. Moodlemoot Hrvatska je tradicionalno godišnje okupljanje moodlera, odnosno svih koji se bave sustavom Moodle (alat za e-učenje) ili su zainteresirani za njega s ciljem razmjene iskustava i suradnje te stvaranja regionalne mreže korisnika povezanih sa sustavom Moodle u interaktivnu suradničku mrežu.

Na MoodleMoot Hrvatska 2020 možete se prijaviti putem linka za prijavu.

Program ovogodišnjeg MoodleMoota Hrvatska 2020 možete naći i na web stranicama.

Izdvojene najnovije vijesti

19. travnja 2021.

U ponedjeljak, 12. travnja 2021. godine održana je uvodna radionica u okviru obrazovne akcije namijenjene IT stručnjacima visokoškolskih ustanova pod nazivom „Od Srca znanje na dar: edu4IT za 50 godina Srca” na kojoj je sudjelovalo 24 polaznika... Više

16. travnja 2021.

U Dabru, sustavu digitalnih akademskih arhiva i repozitorija koji Srce razvija u suradnji s akademskom i istraživačkom zajednicom, implementirana je podrška za okupljanje raznih vrsta pohranjenih digitalnih objekata u virtualne zbirke.

15. travnja 2021.

Prijavite se na konferenciju Dani e-infrastrukture – Srce DEI 2021, ujedno i konferenciju nacionalnog projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak i proslavite s nama 50. rođendan Srca!

Izdvojena događanja

tra 19

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 19. travnja 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

tra 28

Srce 28. i 29. travnja organizira stručnu konferenciju Srce DEI 2021, ujedno i konferenciju nacionalnog strateškog projekta HR-ZOO, koja će se održati virtualno.

svi 03

Ako žele nadograditi i upotpuniti svoje znanje i postati izvrstan korisnik programa Excel, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 3. svibnja 2021., u 17 sati. Prijave su u tijeku.