Jubilarni 10. MoodleMoot Hrvatska - prvi put online

Ilustracija kojom se poziva na 10. MoodleMoot Hrvatska2020

(Zagreb, 15. lipnja 2020.) Pozivamo vas na jubilarni 10. MoodleMoot Hrvatska koji će se po prvi put održati online, putem sustava za webinare Srca, 16. i 17. lipnja 2020.

Glavna tema Moodlemoota Hrvatska 2020 ove godine je posvećena potpunom prijelazu nastave u online okruženje s obzirom na pandemiju virusa COVID-19 koja je dovela do zatvaranja škola i fakulteta u Hrvatskoj i svijetu. Održavanje nastave u potpunosti u online okruženju za sve je bio i još uvijek jest izazov, stoga vjerujemo da će biti zanimljivo čuti iskustva drugih i prikupiti nova saznanja i ideje kako bi nastavu učinili još boljom.

Moodlemoot Hrvatska 2020 organiziraju Centar za e-učenje Srca i Centar za potporu e-učenju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Događanje počinje 16. lipnja 2020. predavanjem Martina Dougiamasa, osnivača i direktora sustava Moodle, najpoznatijeg i najraširenijeg open source sustava za učenje na daljinu u svijetu. Sustav Moodle se najviše koristi i za online nastavu u Hrvatskoj.

Uz pozvano predavanje posebno najavljujemo webinar / panel diskusiju na temu „Koliko smo uspješno prenijeli visokoškolsku nastavu u online okruženje?“ koji će se održati 17. lipnja u 10 sati, a moći će se pratiti preko sustava za webinare Srca na kojem će prorektori hrvatskih sveučilišta razgovarati o tome kako se danas odvija nastava, s kojim izazovima su se uprave sveučilišta, nastavnici i studenti susreli prelaskom u potpunosti na online nastavu i koja su njihova promišljanja kako dalje.

Na panelu će sudjelovati:

• prof. dr. sc. Mirjana Hruškar, prorektorica za prostorni razvoj i sustav kontrole kvalitete Sveučilišta u Zagrebu
  • prof. dr. sc. Marta Žuvić, prorektorica za studije, studente i osiguranje kvalitete Sveučilišta u Rijeci
  • prof. dr. sc. Dražan Kozak, prorektor za nastavu i studente Sveučilišta u Osijeku
  • prof. dr. sc. Zvjezdan Penezić, prorektor za znanost i informacijsku infrastrukturu Sveučilišta u Zadru

Moderatorica će biti dr. sc. Sandra Kučina Softić, pomoćnica ravnatelja za obrazovanje i podršku korisnicima.

Kao i do sada Moodlemoot Hrvatska je regionalno događanje te će svoja iskustva podijeliti uz nastavnike iz Hrvatske i nastavnici iz Slovenije, Srbije, Bosne i Hercegovine te Makedonije. Moodlemoot Hrvatska je tradicionalno godišnje okupljanje moodlera, odnosno svih koji se bave sustavom Moodle (alat za e-učenje) ili su zainteresirani za njega s ciljem razmjene iskustava i suradnje te stvaranja regionalne mreže korisnika povezanih sa sustavom Moodle u interaktivnu suradničku mrežu.

Na MoodleMoot Hrvatska 2020 možete se prijaviti putem linka za prijavu.

Program ovogodišnjeg MoodleMoota Hrvatska 2020 možete naći i na web stranicama.

Izdvojene najnovije vijesti

28. rujna 2020.

Srce organizira webinar na temu pripreme i objave objekta Obrazovni sadržaj u Dabru koji će se održati u utorak 6. listopada 2020. s početkom u 10 sati, a namijenjen je urednicima repozitorija, ali i svima zainteresiranima.

25. rujna 2020.

Sredinom rujna objavljen je dokument EOSC - alat za omogućavanje otvorene znanosti u Europi kojim je istaknuto preusmjeravanje aktivnosti EOSC-a prema potrebama korisničkih zajednica i dan jasan stav o vrijednosti EOSC-a.

Istraživački podaci slika
24. rujna 2020.

Zašto i kako kvalitetno upravljati istraživačkim podacima tijekom cijelog životnog ciklusa podataka otkriva novi priručnik u nakladi Srca koji je objavljen u elektroničkom izdanju 17. rujna 2020.

Izdvojena događanja