Konferencija za novinare - predstavljanje softvera za provjeru autentičnosti

Softveri za provjeru autentičnosti radova bit će dostupni za oko 150.000 studenata i omogućit će provjeru studentskih radova, od seminarskih i završnih do doktorskih

Pozivamo Vas na konferenciju za novinare koju organiziraju Ministarstvo znanosti i obrazovanja i Sveučilišni računski centar, na kojoj će biti predstavljeni softveri za provjeru autentičnosti radova u sustavu visokog obrazovanja.

Konferencija za novinare održat će se u srijedu, 29. siječnja u 9.30 sati u Sveučilišnom računskom centru Sveučilišta u Zagrebu (Srce), Josipa Marohnića 5, Zagreb.

Na konferenciji će sudjelovati:

• prof. dr. sc. Blaženka Divjak, ministrica znanosti i obrazovanja
  • dr. sc. Sandra Kučina Softić, pomoćnica ravnatelja Srca za obrazovanje i podršku korisnicima

Softver za provjeru autentičnosti radova bit će dostupan za oko 150.000 studenata i oko 9.600 nastavnika te će omogućiti provjeru studentskih radova, od seminarskih, završnih do doktorskih, što će uvelike olakšati prosudbu vezanu uz autentičnost pojedinog rada, a čini izvrstan temelj za donošenje odluke o izvornosti. Nabavljene licencije softvera za provjeru autentičnosti omogućavaju neograničeni broj provjera.

NAPOMENA:

• Ministrica Blaženka Divjak će biti dostupna za izjave za medije.

S poštovanjem,

Ministarstvo znanosti i obrazovanja

Dodatne informacije:

Nataša Dobrenić
voditeljica Ureda za odnose s javnošću
Sveučilište u Zagrebu, Sveučilišni računski centar (Srce), www.srce.unizg.hr
natasa [at] srce.hr, tel: +385 1 616 5840, mob: +385 98 592 710

Izdvojene najnovije vijesti

13. srpnja 2020.

Research Data Alliance (RDA) objavio je završnu verziju RDA COVID-19 preporuka i smjernica za dijeljenje istraživačkih podataka za četiri istraživačka područja: klinička istraživanja, epidemiologiju, biologiju i društvene znanosti.

9. srpnja 2020.

U organizaciji projekta NI4OS-Europe, 8. srpnja 2020. održana je online radionica o budućim aspektima upravljanja i održivosti EOSC-a. Svoj doprinos radionici dao je Ivan Marić, zamjenik ravnatelja i tehnički direktor Srca koji je ujedno i član... Više

8. srpnja 2020.

Iz sigurnosnih razloga izdavatelj certifikata povlači certifikat servisa SSO sustava AAI@EduHr. Zamjenu certifikata obavit ćemo 9. 7. 2020. u 10:00. Ustanove čiji se korisnici autenticiraju za pristup sustavu Office 365 putem AAI@EduHr trebaju... Više