Najavljujemo deseti Tjedan Centra za e-učenje Srca

Vizual Tjedna Centra za e-učenje

Centar za e-učenje Sveučilišnog računskog centra (Srca) od 20. do 24. rujna 2021. godine organizira deseti Tjedan Centra za e-učenje koji će se održati online putem sustava za webinare Srca.

Svake godine u rujnu tradicionalno se održava Tjedan Centra za e-učenje sa željom da se na početku nove akademske godine nastavnicima pomogne da se što bolje pripreme za nastavu stjecanjem novih znanja u području e-učenja i razmjenom iskustva rada u online okruženju.

Tijekom Tjedna Centra za e-učenje, održat će se praktične i interaktivne radionice na kojima će nastavnici imati priliku steći nova praktična iskustva u pripremi predavanja u online okruženju korištenjem videokonferencijskih sustava Srca i u pripremi i izvođenju nastave u online okruženju.

U srijedu 22. rujna s početkom u 13:00 sati održat će se panel na temu “Izazovi organizacije visokoškolske nastave u postpandemijsko doba“. Na panelu će sudionici raspravljati o načinima na koje se nastava može organizirati u vrijeme kada se, uz pandemiju COVID-19 koja je i dalje prisutna, najavljuje povratak u klupe i kontaktna nastava uživo, te kako na najbolji način implementirati iskustva stečena u provedbi hitne nastave na daljinu, a sve s ciljem unapređenja obrazovnih procesa i iskustva studenata i nastavnika. Razgovarat će se i o infrastrukturnim potrebama koje su nužne da bi se modernizirao cjelokupni obrazovni proces, kao i o važnosti kontinuiranog usavršavanja nastavnika koji razvijanjem svojih digitalnih kompetencija uvelike doprinose i unapređenju digitalnih kompetencija kod studenata. U panelu će sudjelovati: izv. prof. dr. sc. Vlado Tropša, prorektor Sveučilišta Sjever, prof. dr. sc. Lina Pliško, dekanica Filozofskog fakultet Sveučilišta u Puli, prof. dr. sc. Ivan Koprić, dekan Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, izv. prof. dr. sc. Smiljana Pivčević, prodekanica za nastavu Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Splitu i izv. prof. dr. sc. Višnja Rajić, prodekanica za nastavu i studente Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, a moderirat će ga dr. sc. Sandra Kučina Softić, pomoćnica ravnatelja Srca za obrazovanje i podršku korisnicima.

Centar za e-učenje Srca je spreman za jesen i pružanje podrške nastavnicima, studentima i visokoškolskim ustanovama za rad u online okruženju. Kao nacionalni centar za e-učenje u visokom obrazovanju, Centar je osigurao najmoderniji sustav za e-učenje, edukaciju nastavnika putem online tečajeva i radionica, konzultacije i helpdesk kroz koji svakodnevno prolaze stotine upita nastavnika i studenata s visokih učilišta iz cijele Hrvatske.

Detaljan raspored događanja u okviru Tjedna Centra za e-učenje Srca nalazi se na web stranicama Centra za e-učenje (https://www.srce.unizg.hr/ceu/tjedan-ceu-2021.) (17. rujna 2021.)

Izdvojene najnovije vijesti

20. siječnja 2022.

Srce je, kao voditelj nacionalnog konzorcija za uspostavu Hrvatskog centra kompetencija za HPC, 18. siječnja 2022. održalo webinar "EuroHPC - pristup europskim superračunalima".

20. siječnja 2022.

Krajem 2021. i početkom 2022. godine CIX-u su se pridružile četiri nove članice. Time je Croatian Internet eXchange dosegao najveći broj članica do sada – ukupno 40.

19. siječnja 2022.

Centar za e-učenje Srca pripremio je novi online tečaj naziva „Implementacija kompetencijskog okvira kroz sustav Moodle“. Tečaj je dostupan putem sustava za online tečajeve CEU-a, a pristupanje tečaju nema vremensko ograničenje.

Izdvojena događanja

sij 25

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u utorak, 25. siječnja 2022., s početkom u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

sij 26

Webinar "Provođenje ispitne evidencije u ISVU" održat će se 26. siječnja 2022. godine od 10 do 12 sati.

sij 26

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a - tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u srijedu, 26. siječnja 2022. u 9 sati. Prijave su u tijeku.