50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Najavljujemo deseti Tjedan Centra za e-učenje Srca

Vizual Tjedna Centra za e-učenje

Centar za e-učenje Sveučilišnog računskog centra (Srca) od 20. do 24. rujna 2021. godine organizira deseti Tjedan Centra za e-učenje koji će se održati online putem sustava za webinare Srca.

Svake godine u rujnu tradicionalno se održava Tjedan Centra za e-učenje sa željom da se na početku nove akademske godine nastavnicima pomogne da se što bolje pripreme za nastavu stjecanjem novih znanja u području e-učenja i razmjenom iskustva rada u online okruženju.

Tijekom Tjedna Centra za e-učenje, održat će se praktične i interaktivne radionice na kojima će nastavnici imati priliku steći nova praktična iskustva u pripremi predavanja u online okruženju korištenjem videokonferencijskih sustava Srca i u pripremi i izvođenju nastave u online okruženju.

U srijedu 22. rujna s početkom u 13:00 sati održat će se panel na temu “Izazovi organizacije visokoškolske nastave u postpandemijsko doba“. Na panelu će sudionici raspravljati o načinima na koje se nastava može organizirati u vrijeme kada se, uz pandemiju COVID-19 koja je i dalje prisutna, najavljuje povratak u klupe i kontaktna nastava uživo, te kako na najbolji način implementirati iskustva stečena u provedbi hitne nastave na daljinu, a sve s ciljem unapređenja obrazovnih procesa i iskustva studenata i nastavnika. Razgovarat će se i o infrastrukturnim potrebama koje su nužne da bi se modernizirao cjelokupni obrazovni proces, kao i o važnosti kontinuiranog usavršavanja nastavnika koji razvijanjem svojih digitalnih kompetencija uvelike doprinose i unapređenju digitalnih kompetencija kod studenata. U panelu će sudjelovati: izv. prof. dr. sc. Vlado Tropša, prorektor Sveučilišta Sjever, prof. dr. sc. Lina Pliško, dekanica Filozofskog fakultet Sveučilišta u Puli, prof. dr. sc. Ivan Koprić, dekan Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, izv. prof. dr. sc. Smiljana Pivčević, prodekanica za nastavu Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Splitu i izv. prof. dr. sc. Višnja Rajić, prodekanica za nastavu i studente Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, a moderirat će ga dr. sc. Sandra Kučina Softić, pomoćnica ravnatelja Srca za obrazovanje i podršku korisnicima.

Centar za e-učenje Srca je spreman za jesen i pružanje podrške nastavnicima, studentima i visokoškolskim ustanovama za rad u online okruženju. Kao nacionalni centar za e-učenje u visokom obrazovanju, Centar je osigurao najmoderniji sustav za e-učenje, edukaciju nastavnika putem online tečajeva i radionica, konzultacije i helpdesk kroz koji svakodnevno prolaze stotine upita nastavnika i studenata s visokih učilišta iz cijele Hrvatske.

Detaljan raspored događanja u okviru Tjedna Centra za e-učenje Srca nalazi se na web stranicama Centra za e-učenje (https://www.srce.unizg.hr/ceu/tjedan-ceu-2021.) (17. rujna 2021.)

Izdvojene najnovije vijesti

15. listopada 2021.

Inicijativa za Hrvatski oblak za otvorenu znanost (HR-OOZ) predstavljena je na međunarodnim konferencijama „Digitalna povijest umjetnosti – metode, prakse, epistemologija” i "Digital Humanities and Heritage".

14. listopada 2021.

Srce će 4. i 5. studenog, kao partner na Erasmus+ projektu „Digital Education for Crisis Situations: Times in which there is no alternative (DECriS)“ sudjelovati na prvoj stručnoj radionici. Radionicu je moguće pratiti online, a otvorena je svima... Više

13. listopada 2021.

U najnovijem 86. broju Srce novosti donosimo veliki intervju s rektorom Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damirom Borasom - Sveučilište može i mora biti bolje i na tome intenzivno radimo.

Izdvojena događanja

lis 18

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 18. listopada 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

lis 25

Želite li naučiti pisati jednostavne skripte u PHP-u koje koriste MySQL bazu podataka, izraditi adresar ili jednostavan sustav za unos i objavu novosti, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak,  25. listopada 2021., u  9 sati. Prijave su u tijeku.