Od Srca znanje na dar

Ilustracija obrazovne aktivnosti Srce

Ove, 2021. godine, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu (Srce) slavi 50 godina od svog osnutka. S ciljem obilježavanja te godišnjice Srce je osiguralo besplatno pohađanje obrazovnih programa svojim sadašnjim i budućim polaznicima. Akcije su namijenjene dvjema skupinama polaznika. Prva su skupina IT stručnjaci - djelatnici visokih učilišta i javnih instituta zaduženi za računalnu infrastrukturu, a druga, ona najbrojnija u sustavu visokog obrazovanja su studenti.

IT stručnjaci na visokoškolskim ustanovama važni su partneri Srca u izgradnji i razvoju napredne i kvalitetne informacijske i komunikacijske infrastrukture u akademskoj i istraživačkoj zajednici. Studentima, s druge strane, Srce pruža mogućnost da tijekom studija ojačaju svoje kompetencije koje će im biti od pomoći u profesionalnom i osobnom razvoju. Zato su u okviru obilježavanja 50. godišnjice Srca osmišljene obrazovne akcije koje tim skupinama omogućavaju besplatno pohađanje i onog dijela obrazovnih programa Srca za koje se inače plaća naknada.

U okviru obrazovne akcije namijenjene IT stručnjacima pod nazivom „edu4IT za 50 godina Srca“ 50 polaznika programa ima priliku besplatno pohađati obrazovne sadržaje razine Sistemski administrator 1 koji su dio specijalističkog obrazovnog programa edu4IT.

Ovaj uspješan program Srca namijenjen je IT stručnjacima i osobama koje se bave primjenom informacijske tehnologije u obrazovnim i istraživačkim ustanovama, odnosno održavanjem računalnih sustava i digitalnih usluga, a koji se žele profesionalno usavršavati u području sistemske administracije.

Obrazovni program edu4IT Sistemski administrator 1 počinje u ponedjeljak, 12. travnja 2021. godine održavanjem uvodne radionice, a završava 15. srpnja 2021. godine.

Obrazovna akcija namijenjena studentima pod nazivom „50 tečajeva za studente za 50 godina Srca“ predviđa održavanje ukupno 50 tečajeva tijekom godine, a omogućava svakom studentu pohađanje bez naknade jednog od odabranih pet naslova. Održavanje ove posebne serije tečajeva započet će tijekom svibnja 2021. godine. Riječ je o tečajevima za koje je do sada iskazan veliki interes, ali i onima koji bi studentima mogli biti korisni u budućem radu, a uključuju teme iz područja web-tehnologija, programiranja, uporabe grafičkih alata te statističke analize podataka. Ovi tečajevi održavat će se svaki mjesec, tijekom godine dana, a očekujemo da će na ukupno 50 tečajeva biti više od 500 polaznika.

Više informacija o akcijama dostupno je na web-stranici obrazovnih usluga Srca.

Srce i stručnjaci Srca provođenjem obiju akcija pod skupnim nazivom „Od Srca znanje na dar“ ponovno potvrđuju usmjerenost Srca na širenje informatičke pismenosti i aktivno omogućavaju korisnicima stjecanje novih znanja i kompetencija na čemu Srce uspješno radi već 50 godina. (Zagreb, 18. ožujka 2021.)

Izdvojene najnovije vijesti

26. rujna 2022.

Pomoćnica ravnatelja Srca, doc. dr. sc. Sandra Kučina Softić, održala je prezentaciju naziva ABC method for online course design – from f2f to online workshop in Croatian perspective na EDEN istraživačkoj radionici.

22. rujna 2022.

Tjedan Centra za e-učenje Srca, koji se tradicionalno održava svake godine, ove će se godine održati od 10. do 14. listopada 2022. hibridno - u prostorijama Srca i online.

21. rujna 2022.

U okviru webinara Srca, 5. listopada održat će se jednodnevna online radionica "Korištenje računalnog klastera Isabella", a polaznici kao preduvjet za sudjelovanje moraju proći provjeru znanja u sklopu online tečaja "Linux za korisnike Isabelle... Više

Izdvojena događanja

ruj 26

Želite li naučiti služiti se programom Access i kreirati baze podataka? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 26. rujna 2022. u 9:00 sati. Prijave su u tijeku.

lis 05

Online radionica "Korištenje računalnog klastera Isabella" održat će se  5. listopada 2022., od  9 do 15 sati, a kao preduvjet za sudjelovanje polaznici moraju proći provjeru znanja u sklopu online tečaja "Linux za korisnike Isabelle".

lis 10

Od 10. do 14. listopada 2022. održavamo Tjedan Centra za e-učenje - niz radionica i tečajeva za nastavnike.