50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

15. StuDOM radionica

30. 11. 2018.

Srce 14. prosinca 2018. organizira tradicionalnu, 15. po redu StuDOM radionicu za administratore mrežnih infrastruktura u studentskim domovima.

Cilj radionice je osigurati kontinuiranu edukaciju administratora mrežnih infrastruktura u studentskim domovima te ih informirati o radu StuDOM - centra potpore za mrežne infrastrukture u studentskim domovima, stanju središnje infrastrukture kao i stanju mrežnih infrastruktura u studentskim domovima. Isto tako StuDOM radionica obuhvaća i prezentacije o tehničkim novitetima koji su implementirani u infrastrukturu StuDOM ili se implementacija očekuje u narednom periodu.

Terminski plan radionice:

9,00 - 9,30 sati Izvještaj o radu CP StuDOM (T. Marić)
9,30-10,00 sati Status domskih infrastruktura (T. Marić)
10,00 -10,30 sati StuDOM pravilnik (T. Marić)
10,30 -11,00 sati Pravni akti studentskih domova koji definiraju uslugu StuDOM (T. Marić)
11,00 -12,00 sati Prelazak na backup poslužitelj (B. Grgić)
12,00 -13,00 sati Pauza za ručak
13,00 -15,00 sati Otvorena diskusija

Na radionici sudjeluju administratori iz svih studentskih domova u RH, koji su uključeni u StuDOM infrastrukturu (Zagreb, Osijek, Rijeka, Split, Šibenik, Zadar, Varaždin, Knin, Đakovo).

Mrežna infrastruktura studentskih domova s više od 11.000 priključaka propusnosti do 1 Gbit/s predstavlja najveću žičanu LAN infrastrukturu u Hrvatskoj pristup kojoj je usklađen sa standardom eduroam te je kao takva među najvećim žičanim eduroam instalacijama na svijetu. Infrastruktura StuDOM obuhvaća 12 studentskih domova u 9 hrvatskih gradova.

lip 16

16. lipnja organiziramo nacionalnu konferenciju korisnika sustava za e-učenje Moodle.

lip 18

Ako se želite upoznati s osnovnim mogućnostima programa Excel, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u petak, 18. 6. 2021., s početkom u 9 sati. Prijave su u tijeku.

lip 23

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a - tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u srijedu, 23. 6. 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

lip 28

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 28. 6. 2021., u 17 sati. Prijave su u tijeku.