AAI@EduHr - preko 3.5 milijuna uspješnih autentikacijskih zahtjeva u lipnju

5. 7. 2018.

SSO servis sustava AAI@EduHr koji poslužuje zahtjeve za web-autentikacijom ostvario je tijekom lipnja 2018. rekordni promet i obradio 3.529.218 uspješnih autentikacijskih zahtjeva.

Tomu valja dodati gotovo 17 milijuna zahtjeva koje su u istom mjesecu obradili središnji RADIUS poslužitelji, te gotovo 9 milijuna zahtjeva koje su obradili FWS poslužitelji.

Trenutno sustav AAI@EduHr broji preko 900.000 e-identiteta čije korištenje omogućava 697 usluga.

Podsjećamo, sustav AAI@EduHr je autentikacijska i autorizacijska infrastruktura sustava znanosti i visokog obrazovanja u Republici Hrvatskoj. Svaka ustanova iz sustava Ministarstva znanosti i obrazovanja koja je uključena u sustav AAI@EduHr ima vlastitu bazu (tzv. LDAP imenik) u kojoj su pohranjeni elektronički identiteti korisnika iz te ustanove.

Korisnici imaju pravo na elektronički identitet u sustavu AAI@EduHr dokle god traje njihova povezanost s matičnom ustanovom u kojoj su elektronički identitet dobili. Korisnici koji zaborave svoju korisničku oznaku ili zaporku u sustavu AAI@EduHr za provjeru ispravnosti elektroničkog identiteta i postavljanje nove zaporke trebaju se obratiti osobi ili službi koja im je dodijelila elektronički identitet.

Više o sustavu AAI@EduHr saznajte na www.aaiedu.hr, a precizne statistke objavljuju se na stranici www.aaiedu.hr/statistika-i-stanje-sustava.

ruj 01

Svake godine u rujnu organiziramo niz predavanja namijenjenih novim studentima Sveučilišta u Zagrebu.

ruj 23

Od 23. do 27. rujna održavamo Tjedan Centra za e-učenje - niz radionica i tečajeva za nastavnike.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2019. su u tijeku.

ruj 30

Ove se godine Tjedan cjeloživotnog učenja obilježava od 30. 9. do 6. 10. 2019, a Srce će se ponovno uključiti i svojim aktivnostima. Zamolila bih da informaciju o tome objavite na webu i društvenim mrežama.

lis 14

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 14. 10. 2019. u 9 sati. Prijave su u tijeku.