Cloudflare spajanjem na CIX približio svoje sadržaje hrvatskim korisnicima

5. 10. 2017.

Cloudflare se pridružio CIX-u (Croatian Internet eXchange) i postao njegova 37. članica čime je još jedan globalni davatelj sadržaja (CDN) približio svoje sadržaje i usluge hrvatskim internetskim korisnicima.

Cloudflare usmjeravanjem prometa kroz vlastitu globalnu mrežu pregledava i filtrira zlonamjerne zahtjeve, neželjeni promet i druge zahtjeve koji crpe resurse. Dodavanjem web stranica na Cloudflare ubrzava se njihovo učitavanje te ih se štiti od širokog spektra prijetnji na Internetu. Mreža Cloudflare web sadržaje za posjetitelje poslužuje na temelju lokacije korisnika što rezultira optimiziranom brzinom učitavanja stranice, uz manju potrošnju bandwidtha.

Croatian Internet eXchange (CIX) je hrvatsko nacionalno središte za razmjenu internetskog prometa osnovano i udomljeno u Sveučilišnom računskom centru (Srcu) od 2000. godine, a otvoreno za sve davatelje internetskih usluga u Republici Hrvatskoj, kako za komercijalne tako i nekomercijalne, odnosno privatne mreže. CIX trenutno broji 37 članica te se kroz njega mjesečno ostvari prijenos oko 10 PB podataka.

kol 21

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati 21. 8. 2018. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku!

kol 22

Želite li se upoznati s osnovama HTML-a – tehnologije za izradu web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u srijedu, 22. 8. 2018., u 9 sati.
Prijave su u tijeku.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2018. su u tijeku.