Cloudflare spajanjem na CIX približio svoje sadržaje hrvatskim korisnicima

5. 10. 2017.

Cloudflare se pridružio CIX-u (Croatian Internet eXchange) i postao njegova 37. članica čime je još jedan globalni davatelj sadržaja (CDN) približio svoje sadržaje i usluge hrvatskim internetskim korisnicima.

Cloudflare usmjeravanjem prometa kroz vlastitu globalnu mrežu pregledava i filtrira zlonamjerne zahtjeve, neželjeni promet i druge zahtjeve koji crpe resurse. Dodavanjem web stranica na Cloudflare ubrzava se njihovo učitavanje te ih se štiti od širokog spektra prijetnji na Internetu. Mreža Cloudflare web sadržaje za posjetitelje poslužuje na temelju lokacije korisnika što rezultira optimiziranom brzinom učitavanja stranice, uz manju potrošnju bandwidtha.

Croatian Internet eXchange (CIX) je hrvatsko nacionalno središte za razmjenu internetskog prometa osnovano i udomljeno u Sveučilišnom računskom centru (Srcu) od 2000. godine, a otvoreno za sve davatelje internetskih usluga u Republici Hrvatskoj, kako za komercijalne tako i nekomercijalne, odnosno privatne mreže. CIX trenutno broji 37 članica te se kroz njega mjesečno ostvari prijenos oko 10 PB podataka.

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.