Cloudflare spajanjem na CIX približio svoje sadržaje hrvatskim korisnicima

5. 10. 2017.

Cloudflare se pridružio CIX-u (Croatian Internet eXchange) i postao njegova 37. članica čime je još jedan globalni davatelj sadržaja (CDN) približio svoje sadržaje i usluge hrvatskim internetskim korisnicima.

Cloudflare usmjeravanjem prometa kroz vlastitu globalnu mrežu pregledava i filtrira zlonamjerne zahtjeve, neželjeni promet i druge zahtjeve koji crpe resurse. Dodavanjem web stranica na Cloudflare ubrzava se njihovo učitavanje te ih se štiti od širokog spektra prijetnji na Internetu. Mreža Cloudflare web sadržaje za posjetitelje poslužuje na temelju lokacije korisnika što rezultira optimiziranom brzinom učitavanja stranice, uz manju potrošnju bandwidtha.

Croatian Internet eXchange (CIX) je hrvatsko nacionalno središte za razmjenu internetskog prometa osnovano i udomljeno u Sveučilišnom računskom centru (Srcu) od 2000. godine, a otvoreno za sve davatelje internetskih usluga u Republici Hrvatskoj, kako za komercijalne tako i nekomercijalne, odnosno privatne mreže. CIX trenutno broji 37 članica te se kroz njega mjesečno ostvari prijenos oko 10 PB podataka.

kol 24

Ako se želite naučiti služiti programom PowerPoint pomoću kojeg možete izrađivati elektroničke prezentacije na svom računalu, prijavite se na vikend tečaj koji započinje u subotu, 24. 8. 2019. u  9:00 sati. Prijave su u tijeku!

ruj 23

Želite li naučiti služiti se programom Access i kreirati baze podataka? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 23. 9. 2019., u 17:30 sati. Prijave su u tijeku.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2019. su u tijeku.

lis 14

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 14. 10. 2019. u 9 sati. Prijave su u tijeku.