50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Deseti Tjedan Centra za e-učenje Srca - podrška nastavnicima u pripremi nastave

14. 9. 2021.

Deseti Tjedan Centra za e-učenje Srca, koji se tradicionalno održava svake godine, ove će se godine održati online od 20. do 24. rujna 2021.

Tijekom tjedna održat će se više događanja, a ovaj puta je fokus na kraćim praktičnim i interaktivnim radionicama za nastavnike vezano uz rad u sustavu za e-učenje i pripremi nastave koja uključuje i digitalne tehnologije. Dio radionica je ciljano pripremljen na osnovu najčešćih upita nastavnika sa željom da im što više olakšamo pripremu i početak nastave.

I ove godine održat će se panel, a tema je vrlo aktualna „Izazovi organizacije nastave u postpandemijsko doba“ na kojem ćemo s čelnicima visokoškolskih ustanova raspravljati kako organizirati nastavu u akademskoj godini pred nama, kad imamo priliku vratiti se oblicima poučavanja i učenja koje smo koristili prije, ali i o stečenim iskustvima s online nastavom. Raspravljat ćemo i o tome koliko smo spremni i u mogućnosti iskoristiti ovaj trenutak za napredak, za učiniti stvari drugačije i bolje, i provesti digitalnu transformaciju obrazovanja kako bi osigurali obrazovanje primjereno potrebama 21. stoljeća.

Raspored aktivnosti u okviru Tjedna Centra za e-učenje Srca možete pogledati na stranicama Centra za e-učenje.

Tjedan Centra za e-učenje 2021

pro 06

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 6. prosinca 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

pro 09

Webinar "Računalni klaster Isabella - GPU, kontejneri i programske okoline" u organizaciji Srca održat će se 9. prosinca 2021., od 10 do 16 sati, putem sustava za webinare Srca.

pro 10

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Audacity, namijenjenog snimanju i obradi zvuka? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u petak, 10. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku!

pro 14

Student ste i želite naučiti raditi s besplatnim alatima za grafički dizajn? Prijavite se na besplatan tečaj koji se održava u okviru obrazovne akcije namijenjene studentima, pod nazivom "50 tečajeva za studente za 50 godina Srca". Tečaj će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet će u utorak, 14. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

pro 15

Student ste i želite se upoznati s osnovama HTML-a – tehnologije za izradu web-stranica? Prijavite se na besplatan tečaj koji se održava u okviru obrazovne akcije namijenjene studentima, pod nazivom "50 tečajeva za studente za 50 godina Srca". Tečaj će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet će u srijedu, 15. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.