50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Dostupna snimka webinara „Be aware what you are asking for! Assessment criteria and analytics“

22. 10. 2015.

Srce je organiziralo novi webinar iz ciklusa on-line predavanja naziva "Talks on E-assessment and Learning Outcomes" na temu ishoda učenja i metoda vrednovanja u e-učenju, a u okviru međunarodnog projekta TALOE, koji se održao u srijedu, 21. rujna u 11 sati. Naziv ovog webinara bio je Be aware what you are asking for! Assessment criteria and analytics, a predavačica je bila profesorica Blaženka Divjak sa Sveučilišta u Zagrebu.

U prezentaciji je pokazano kako vrednovanje ishoda učenja, a temeljem toga i ocjenjivanje, usmjerava učenje studenata u visokom obrazovanju. U tom pristupu važno je dobro opisati kriterije ocjenjivanja, no vrlo često nastavnicima nedostaju upute kako to učiniti. Također je objašnjeno kako se kriterijsko ocjenjivanje i ishodi učenja mogu provesti pomoću rubrike u virtualnom okruženju. Virtualno okruženje generira veliku količinu podataka koji se mogu prikupiti, analizirati, vizualizirati i koristiti. Takvi podaci daju povratne informacije studentima i nastavnicima koje im mogu biti od pomoći u unapređenju procesa učenja i poučavanja. U webinaru su prikazane dvije studije slučaja u kojima su se koristile rubrike za procjenu, njihovu provedbu i praćenje analitike učenja. Dostupna je snimka webinara. Više o webinaru možete pročitati na web stranicama Centra za e-učenje ili projekta TALOE.

tra 19

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 19. travnja 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

tra 28

Srce 28. i 29. travnja organizira stručnu konferenciju Srce DEI 2021, ujedno i konferenciju nacionalnog strateškog projekta HR-ZOO, koja će se održati virtualno.

svi 03

Ako žele nadograditi i upotpuniti svoje znanje i postati izvrstan korisnik programa Excel, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 3. svibnja 2021., u 17 sati. Prijave su u tijeku.

svi 10

Želite li naučiti služiti se programom Access i kreirati baze podataka? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 10. svibnja 2021., u 9 sati. Prijave su u tijeku.

svi 25

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u utorak, 25. svibnja 2021., u 17 sati. Prijave su u tijeku.