50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Dostupna snimka webinara „Mind the Gap! Perceptual differences and learning“

17. 9. 2015.

Srce je organiziralo novi webinar iz ciklusa on-line predavanja naziva "Talks on E-assessment and Learning Outcomes" na temu ishoda učenja i metoda vrednovanja u e-učenju, a u okviru međunarodnog projekta TALOE, koji se održao u srijedu, 16. lipnja u 11 sati. Naziv ovog webinara bio je Mind the Gap! Perceptual differences and learning, a održao ga je profesor Steve Wheeler sa Sveučilišta Plymouth iz jugozapadne Engleske. Profesor Wheeler je u svojem predavanju ukazao na neke od prepreka s kojima se nastavnici danas u digitalnom dobu susreću. U obrazovnom procesu važno je uočiti i znati se nositi s generacijskim razlikama, različitim načinima razumijevanja i očekivanjima nastavnika i studenata kao i razlikama u digitalnoj pismenosti. Pri uključivanju tehnologija u obrazovni proces neke od tih razlika mogu postati manje ali se mogu i produbiti. U predavanju su predstavljena iskustva nastavnika vezana uz ove prepreke te se raspravljalo o obrnutim ulogama (flipped roles), vrednovanju u on-line okruženju te obrazovanju unaprijeđenom novim tehnologijama. Dostupna je snimka webinara. Više o webinaru možete pročitati na web stranicama Centra za e-učenje ili projekta TALOE.

tra 19

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 19. travnja 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

tra 28

Srce 28. i 29. travnja organizira stručnu konferenciju Srce DEI 2021, ujedno i konferenciju nacionalnog strateškog projekta HR-ZOO, koja će se održati virtualno.

svi 03

Ako žele nadograditi i upotpuniti svoje znanje i postati izvrstan korisnik programa Excel, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 3. svibnja 2021., u 17 sati. Prijave su u tijeku.

svi 10

Želite li naučiti služiti se programom Access i kreirati baze podataka? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 10. svibnja 2021., u 9 sati. Prijave su u tijeku.

svi 25

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u utorak, 25. svibnja 2021., u 17 sati. Prijave su u tijeku.