Dostupna snimka webinara „Mind the Gap! Perceptual differences and learning“

17. 9. 2015.

Srce je organiziralo novi webinar iz ciklusa on-line predavanja naziva "Talks on E-assessment and Learning Outcomes" na temu ishoda učenja i metoda vrednovanja u e-učenju, a u okviru međunarodnog projekta TALOE, koji se održao u srijedu, 16. lipnja u 11 sati. Naziv ovog webinara bio je Mind the Gap! Perceptual differences and learning, a održao ga je profesor Steve Wheeler sa Sveučilišta Plymouth iz jugozapadne Engleske. Profesor Wheeler je u svojem predavanju ukazao na neke od prepreka s kojima se nastavnici danas u digitalnom dobu susreću. U obrazovnom procesu važno je uočiti i znati se nositi s generacijskim razlikama, različitim načinima razumijevanja i očekivanjima nastavnika i studenata kao i razlikama u digitalnoj pismenosti. Pri uključivanju tehnologija u obrazovni proces neke od tih razlika mogu postati manje ali se mogu i produbiti. U predavanju su predstavljena iskustva nastavnika vezana uz ove prepreke te se raspravljalo o obrnutim ulogama (flipped roles), vrednovanju u on-line okruženju te obrazovanju unaprijeđenom novim tehnologijama. Dostupna je snimka webinara. Više o webinaru možete pročitati na web stranicama Centra za e-učenje ili projekta TALOE.

stu 19

Jeste li znali da postoje alati koji vam mogu pomoći prilikom izrade i organizacije bibliografskih izvora i umetanja referenci u tekst? Da biste naučili raditi s njima, prijavite se na tečaj koji se održava u utorak, 19. 11. 2019., u 9 sati.

stu 19

Želite li naučiti raditi s besplatnim alatima za grafički dizajn? Prijavite se na tečaj koji će započeti u utorak, 19. 11. 2019., u 9:00 sati. Prijave su u tijeku.

stu 22

Tijekom jednodnevnog predavanja saznajte što su to certifikati i na koje se sve načine koriste. Predavanje je otvoreno za sve zainteresirane.