Drugi sastanak uprava sastavnica Sveučilišta u Zagrebu i Srca

31. 1. 2019.

Danas je u Sveučilišnom računskom centru održan drugi od dva sastanka uprava sastavnica Sveučilišta u Zagrebu s upravom Srca. Na današnjem sastanku su uz ravnatelja Srca dr. sc. Zorana Bekića sudjelovali: dekan Fakulteta elektrotehnike i računarstva izv. prof. dr. sc. Gordan Gledec, dekan Fakulteta strojarstva i brodogradnje prof. dr. sc. Dubravko Majetić, dekan Grafičkog fakulteta prof. dr. sc. Nikola Mrvac, dekan Građevinskog fakulteta prof. dr. sc. Stjepan Lakušić i dekanica Tekstilno tehnološkog fakulteta prof. dr. sc. Gordana Pavlović. Uz čelnike navedenih ustanova na sastanku su bili i prodekani Fakulteta prometnih znanosti i Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Sastanci s novoimenovanim upravama sastavnica Sveučilišta u Zagrebu, kojima je mandat počeo ove akademske godine (1. listopada 2018.) organizirani su kako bi se unaprijedila međusobna suradnja, a glavna tema i ovog razgovora bila je upoznavanje s radom i uslugama Srca. Raspravljalo se o novim mogućnostima i potrebama fakulteta vezanim uz primjenu informacijskih i komunikacijskih tehnologija u obrazovanju i istraživanjima. U radnom dijelu sastanka gosti su uz stručno vodstvo obišli računalnu halu Srca.

Uz čelnike ustanova na sastanku su sudjelovali i Dobriša Dobrenić, pomoćnik ravnatelja Srca za računalnu i mrežnu infrastrukturu, Sandra Kučina Softić, pomoćnica ravnatelja za obrazovanje i podršku korisnicima, mr. sc. Miroslav Milinović, pomoćnik ravnatelja za informacijsku i posredničku infrastrukturu, doc. dr. sc. Mihaela Vranić, prodekanica za nastavu i izv. prof. dr. sc. Nikola Mišković, prodekan za znanost Fakulteta elektrotehnike i računarstva, doc. dr. sc. Marko Šoštarić, prodekan za znanost i vanjsku suradnju i doc. dr. sc. Ivan Grgurević, prodekan za nastavu i studente sa Šumarskog fakulteta, prof. dr. sc. Nina Štrimer, prodekanica za znanost i izv. prof. dr. sc. Domagoj Damjanović, prodekan za znanost Građevinskog fakulteta, prof. dr. sc. Klaudio Pap, prodekan za znanost i međunarodnu suradnju, inače i predsjednik Upravnog vijeća Srca, doc. dr. sc. Miroslav Mikota prodekan za nastavu i doc. dr. sc. Mile Matijević, prodekan za poslovanje Grafičkog fakulteta, prof. dr. sc. Joško Parunov, prodekan za znanstvenoistraživački rad i suradnju s gospodarstvom, prof. dr. sc. Goran Đukić, prodekan za nastavu, prof. dr. sc. Danijel Rolph Schneider, prodekan za poslovanje i organizaciju Fakulteta strojarstva i brodogradnje, prof. dr. sc. Antoneta Tomljenović, prodekanica za nastavu, doc. dr. sc. Ivana Schwarz, prodekanica za međuinstitucijsku i međunarodnu suradnju, doc. dr. sc. Slavica Bogović, prodekanica za poslovanje Tekstilno tehnološkog fakulteta, te sa Šumarskog fakulteta doc. dr. sc. Stjepan Mikac, prodekan za znanstveno-istraživački rad, prof. dr. sc. Stjepan Pervan, prodekan Drvnotehnološkog odsjeka i prof. dr. sc. Josip Margaletić, prodekan Šumarskog odsjeka.

Prvi sastanak uprava sastavnica Sveučilišta u Zagrebu i Srca, održao se 17. siječnja 2019. godine.

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

stu 11

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  11. 11. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.