Infrastruktura StuDOM proširena na novi studentski dom u Varaždinu

18. 1. 2018.

Krajem 2017. godine u Varaždinu je otvoren novi studentski dom s ukupno 243 sobe, odnosno 600 ležajeva. Atraktivnosti studentskog doma svakako pridonosi i izgrađena domska mrežna infrastruktura, sukladno standardima StuDOM i eduroam, za pristup internetu studentima iz svih studentskih soba i javnih prostora doma. Domsku infrastrukturu čini 17 mrežnih preklopnika te ukupno 46 bežičnih pristupnih točaka. Srce je kroz uslugu StuDOM – Centar potpore za mrežne infrastrukture studentskih domova pomagalo studentskom centru u Varaždinu pri nabavi i podešavanju aktivne mrežne opreme za novi studentski dom.

Uspostavom mrežne infrastrukture na novom studentskom domu u Varaždinu StuDOM infrastruktura se proširila za dodanih 600 ležajeva te sada ukupno broji 11.345 umreženih ležajeva.

kol 21

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati 21. 8. 2018. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku!

kol 22

Želite li se upoznati s osnovama HTML-a – tehnologije za izradu web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u srijedu, 22. 8. 2018., u 9 sati.
Prijave su u tijeku.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2018. su u tijeku.