Infrastruktura StuDOM proširena na novi studentski dom u Varaždinu

18. 1. 2018.

Krajem 2017. godine u Varaždinu je otvoren novi studentski dom s ukupno 243 sobe, odnosno 600 ležajeva. Atraktivnosti studentskog doma svakako pridonosi i izgrađena domska mrežna infrastruktura, sukladno standardima StuDOM i eduroam, za pristup internetu studentima iz svih studentskih soba i javnih prostora doma. Domsku infrastrukturu čini 17 mrežnih preklopnika te ukupno 46 bežičnih pristupnih točaka. Srce je kroz uslugu StuDOM – Centar potpore za mrežne infrastrukture studentskih domova pomagalo studentskom centru u Varaždinu pri nabavi i podešavanju aktivne mrežne opreme za novi studentski dom.

Uspostavom mrežne infrastrukture na novom studentskom domu u Varaždinu StuDOM infrastruktura se proširila za dodanih 600 ležajeva te sada ukupno broji 11.345 umreženih ležajeva.

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.