Istraživanje o učincima pandemije bolesti COVID-19 na iskustvo visokoškolskih nastavnika u organizaciji i provedbi nastave

9. 12. 2021.

Agencija za znanost i visoko obrazovanje (AZVO) u suradnji sa Sveučilišnim računskim centrom Sveučilišta u Zagrebu (Srce) i Sveučilištem u Rijeci provodi istraživanje o učincima pandemije bolesti COVID-19 na iskustvo visokoškolskih nastavnika u organizaciji i provedbi nastave tijekom akademske godine 2020./2021. te nošenju s pandemijskim okolnostima u akademskom okruženju.

Svrha je istraživanja dobiti uvid u stanje i potrebe visokoškolskih nastavnika za pripremu i provođenje nastave u digitalnom dobu.

Anketa se odnosi na akademsku godinu 2020./2021. u kojoj su studenti i nastavno osoblje bili primorani učiniti značajnije prilagodbe, poput izvođenja online nastave, poštivanja propisanog razmaka u učionicama, prilagodbu vježbi i drugih oblika praktične nastave online okruženju ili manjim grupama studenata. Također, istraživanjem se nastoje utvrditi i najizraženiji aktualni izvori stresa za nastavnike te moguće promjene u psihičkom funkcioniranju i tjelesnom zdravlju tijekom pandemije.

Svi visokoškolski nastavnici pozvani su ispuniti upitnik kako bi se dobio što bolji uvid u doseg i učinak pandemijskih okolnosti na navedene aspekte organizacije visokoškolske nastave te psihološko funkcioniranje nastavnika u uvjetima tzv. novog normalnog. Upitnik je moguće ispuniti do 17. prosinca 2021. godine.

Institucije koje provode istraživanje rezultate će predstaviti javnosti na svojim mrežnim stranicama.

Adresa za pitanja u vezi s anketnim upitnikom ili rezultatima istraživanja je medjunarodna@azvo.hr.

velj 03

Ako se želite upoznati s osnovnim mogućnostima programa Excel, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u četvrtak, 3. veljače 2022., s početkom u 15 sati. Prijave su u tijeku.

velj 04

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u petak, 4. veljače 2022.  u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

velj 07

Želite li naučiti izraditi "moćne" prezentacije uporabom programa PowerPoint prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u ponedjeljak, 7. veljače 2022., s početkom u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

velj 08

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u utorak, 8. veljačle 2022., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

velj 09

Želite li naučiti raditi s besplatnim alatima za snimanje i obradu video sadržaja, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u srijedu, 9. veljače 2022. u 9 sati. Prijave su u tijeku.