50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Ivan Marić novi ravnatelj Srca u razdoblju od 2021. do 2025. godine

1. 4. 2021.

Nakon provedenog javnog natječaja i postupka propisanog Statutom Srca, Upravno vijeće Sveučilišnog računskog centra  imenovalo je Ivana Marića, dipl. ing. ravnateljem Srca, a Senat Sveučilišta u Zagrebu (koje je i osnivač Srca i u čijem sastavu Srce djeluje kao javna ustanova) je to potvrdio na 5. redovitoj elektroničkoj sjednici u 352. akademskoj godini (2020./2021.) održanoj 26. siječnja 2021. godine.

U Planu rada i razvitka Srca od 2021. do 2025. godine, na temelju kojeg je izabran, Ivan Marić, ravnatelj Srca ističe: „Srce će u iduće četiri godine nastaviti raditi na unapređenju svojih uloga graditelja sigurne i otvorene nacionalne e-infrastrukture i digitalnih usluga za sustav znanosti i visokog obrazovanja u Republici Hrvatskoj, IT centra Sveučilišta u Zagrebu te aktivnog dionika u europskom digitalnom prostoru. Usmjerenošću na gradnju mostova suradnje sa zajednicom te povezivanjem nacionalnog obrazovnog i znanstvenog prostora s europskim i svjetskim, Srce stvara preduvjete za modernu znanost i obrazovanje koji su zasnovani na načelima otvorenosti, interdisciplinarnosti i suradnje bez granica. Nadogradnjom osnovnih slojeva e-infrastrukture računalnih i spremišnih resursa podatkovnim i informacijskim slojem te kontinuiranom edukacijom i podrškom korisnicima digitalnih usluga i sustava Srca, Srce će posebno raditi i na učvršćivanju svoje uloge nezaobilaznog partnera čelnicima i upravama ustanova u digitalnoj transformaciji znanosti i visokog obrazovanja u RH omogućavanjem donošenja odluka temeljenih na podacima i informacijama. Pored toga, Srce će strateški planiranim iskoracima u narednom razdoblju svoje djelovanje usmjeriti i na povezivanje s industrijom i javnim sektorom.“

Aktivnosti Srca u narednom razdoblju bit će usmjerene na izgradnju i upravljanje zajedničkom nacionalnom računalnom i spremišnom e-infrastrukturom (HR-ZOO) i kontinuiran razvoj i održavanje sustava AAI@EduHr kao jedinstvenog i zajedničkog sustava povjerenja i elektroničkih identiteta za pristup svim komponentama e-infrastrukture i osiguranje mobilnosti studenata, nastavnika i istraživača. Uz izgradnju, implementirat će se novi modeli upravljanja i organizacije moderne nacionalne e-infrastrukture te realizirati modeli njezine dugoročne održivosti.

Za više detalja pročitajte priopćenje za novinare.

Ivan Marić, ravnatelj Srca

lip 14

Želite li naučiti izraditi "moćne" prezentacije uporabom programa PowerPoint, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će započeti u ponedjeljak, 14. 6. 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

lip 16

16. lipnja organiziramo nacionalnu konferenciju korisnika sustava za e-učenje Moodle.

lip 18

Ako se želite upoznati s osnovnim mogućnostima programa Excel, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u petak, 18. 6. 2021., s početkom u 9 sati. Prijave su u tijeku.

lip 23

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a - tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u srijedu, 23. 6. 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

lip 28

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 28. 6. 2021., u 17 sati. Prijave su u tijeku.