Izašle su Srce novosti br. 77

19. 9. 2019.

Izašao je jesenski broj Srce novosti. U broju 77 donosimo:

• Obrazovne aktivnosti Srca u novoj akademskoj godini - Tečajevi Srca: Traže se polaznici!, piše: Irena Jandrić, voditeljica Tečajeva Srca
  • Obrazovne aktivnosti Srca u novoj akademskoj godini -  Srce za IT specijaliste: Jesen uz specijalističke programe Srca, piše: Sabina Rako, predstojnica Sektora za obrazovne usluge
  • Projekt HR-ZOO - Predstavljanje projekta HR-ZOO upravama partnerskih sveučilišta i njihovih sastavnica, piše: Sandra Razbornik, voditeljica Ureda za međunarodnu i međuinstitucionalnu suradnju Srca
  • Međunarodna suradnja: U Srcu uspostavljen nacionalni RDA čvor, piše: Draženko Celjak, voditelj Službe za podatkovne usluge i kolaboracijske alate Srca
  • Autentikacijska i autorizacijska infrastruktura znanosti i visokog obrazovanja u Republici Hrvatskoj: Moj AAI@EduHr, piše: Matija Lovrić, član tima AAI@EduHr
  • Suradnje: Copernicus Hackaton u Srcu, piše: Suzana Kikić, predstavnica Srca u Organizacijskom odboru Hackatona

Ne zaboravite:

Od 25. svibnja 2018. na snazi je  Opća uredba o zaštiti osobnih podataka.
Srce Novosti su besplatni službeni bilten Sveučilišnog računskog centra putem kojeg Srce obavještava članove akademske zajednice i druge potencijalne korisnike o svojim uslugama.
Na taj način Srce ispunjava svoju obavezu da usluge koje se financiraju javnim sredstvima učini dostupnima i poznatima što širem krugu potencijalnih korisnika.

Tiskani primjerak možete preuzeti u zgradi Srca, a elektroničku verziju na ovoj poveznici.

AKO ŽELITE PRIMATI SRCE NOVOSTI, MOLIMO VAS DA TO POTVRDITE OVDJE.

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

stu 11

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  11. 11. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.