JASPERS izdao Potvrdu o pripremljenosti strateškog projekta HR-ZOO

8. 12. 2017.

JASPERS je 7. prosinca 2017. izdao Potvrdu o pripremljenosti strateškog projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO), čime je završen višegodišnji postupak pripreme Studije izvodljivosti i analize troškova i koristi (CBA).

JASPERS (Zajednička pomoć za potporu projektima u europskim regijama) je partnerstvo za tehničku pomoć u okviru kojeg djeluju tri partnera (Europska komisija, Europska investicijska banka (EIB) i Europska banka za obnovu i razvoj (EBRD)). U okviru ovog instrumenta zemlje korisnice dobivaju neovisan savjet koji im služi kao pomoć u pripremi visokokvalitetnih velikih ili strateških projekata koji će se sufinancirati iz dva strukturna i investicijska fonda EU-a (Europskog fonda za regionalni razvoj i Kohezijskog fonda).

Projekt HR-ZOO (voditelj Srce) je 2013. godine odabran, zajedno s projektima O-ZIP (voditelj IRB) i CALT (voditelj IFS), kao jedan od rijetkih projekata u Hrvatskoj koji će dobiti pomoć JASPERS-ovih stručnjaka u pripremi i pregledu dokumenata za prijavu projekata za financiranje iz Europskog fonda za regionalni razvoj (EFRR).

Projekt HR-ZOO ima za cilj izgradnju računalnog i podatkovnog oblaka kao temeljne sastavnice nacionalne istraživačke i inovacijske e-infrastrukture. Projektom uspostavljena e-infrastruktura nužni je preduvjet za potrebe modernog obrazovanja i međunarodno relevantnih istraživanja te instrument integracije u europski istraživački prostor (ERA) i europski prostor visokog obrazovanja (EHEA).

velj 07

Želite naučiti raditi s besplatnim alatima za grafički dizajn? Prijavite se na tečaj koji se održava u online okruženju uz vodstvo predavača, a započet će u utorak, 7. veljače 2023. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

velj 13

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 13. veljače 2023., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

Ožu 03

BSidesZagreb, međunarodno okupljanje stručnjaka iz područja informacijske sigurnosti održat će se 3. ožujka 2023.

Ožu 06

Sveučilišni računski centar i ove će se godine uključiti u obilježavanje međunarodnog Tjedna otvorenog obrazovanja koji će se održati od 6. do 10. ožujka 2023.

Ožu 28

Srce od 28. do 30. ožujka 2023. organizira stručnu konferenciju Srce DEI 2023, ujedno i završnu konferenciju nacionalnog strateškog projekta HR-ZOO.