Linux akademija 2022.

1. 12. 2022.

Od ove jeseni u Srcu je ponovno moguće pohađati tečajeve Linux akademije. U okviru akademije odvijaju se tečajevi namijenjeni svima koji žele postati sistemski inženjeri iz područja Linuxa te naprednim korisnicima koji žele bolje upoznati Linux. Prvi tečaj ciklusa Linux akademije bio je u potpunosti popunjen i uspješno je završen u studenome.

Novi program Linux akademije sastoji se od pet tečajeva:

• L101 - Osnove administracije operacijskog sustava 1 (Debian)
  • L102 - Osnove administracije operacijskog sustava 2 (Debian)
  • L201 - Napredna administracija operacijskog sustava na poslužitelju (Debian)
  • L202 - Uspostava i prilagodba mrežnih servisa (Debian)
  • L301 - Osnove sigurnosti operacijskog sustava na poslužitelju (Debian)

Tečajevi Linux akademije traju 25 školskih sati (5 dana x 5 sati), osim tečaja L301 koji traje 20 školskih sati (4 dana x 5 školskih sati). Tečajevi se održavaju uživo, u učionicama Srca. Predavanja i nastavni materijali su na hrvatskom jeziku. Na kraju tečaja polaznici dobivaju potvrde o odslušanom tečaju i digitalne značke.

Priručnici za polaznike u otvorenom pristupu dostupni su svima u PDF i DOCX obliku na web stranicama obrazovnih programa Srca. Održavanje prvog ciklusa Linux akademije predviđeno je od studenog 2022. do ožujka 2023. godine.

Sljedeća dva tečaja održavaju se u prosincu i brzo se popunjavaju pa se javite što prije.

Cijena pohađanja tečajeva Linux akademije nalazi se na cjeniku tečajeva.

Linux akademija 2022

velj 07

Želite naučiti raditi s besplatnim alatima za grafički dizajn? Prijavite se na tečaj koji se održava u online okruženju uz vodstvo predavača, a započet će u utorak, 7. veljače 2023. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

velj 13

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 13. veljače 2023., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

Ožu 03

BSidesZagreb, međunarodno okupljanje stručnjaka iz područja informacijske sigurnosti održat će se 3. ožujka 2023.

Ožu 06

Sveučilišni računski centar i ove će se godine uključiti u obilježavanje međunarodnog Tjedna otvorenog obrazovanja koji će se održati od 6. do 10. ožujka 2023.

Ožu 28

Srce od 28. do 30. ožujka 2023. organizira stručnu konferenciju Srce DEI 2023, ujedno i završnu konferenciju nacionalnog strateškog projekta HR-ZOO.