Međunarodna konferencija Digital art history – methods, practices, epistemologies

5. 11. 2018.

U Srcu se od 12. do 14. studenog 2018. godine održava međunarodna konferencija „Digital art history – methods, practices, epistemologies“.

Suorganizatori konferencije su Institut za povijest umjetnosti, Sveučilišni računski centar Srce i DARIAH-HR. Konferencija je namijenjena istraživačima i stručnjacima koji se bave transdisciplinarnim istraživačkim inicijativama i koji su zainteresirani za razmatranje novih metodoloških, analitičkih i teoretskih saznanja iz područja digitalne povijesti umjetnosti.

Trodnevni program konferencije dostupan je na stranicama Instituta za povijest umjetnosti. Iz Srca će sudionike pozdraviti ravnatelj Srca dr. sc. Zoran Bekić, a voditelj Službe za podatkovne usluge i kolaboracijske alate Draženko Celjak održat će prezentaciju o Dabru – Digitalnim akademskim arhivima i repozitorijima.

Više detalja o konferenciji i načinu prijave potražite na stranici o konferenciji.

stu 24

Ako želite usvojiti dodatna znanja o izradi prezentacija u programu PowerPoint, prijavite se na vikend tečaj koji započinje u subotu, 24. 11. 2018., u  9:00 sati. Prijave su u tijeku!

pro 17

Upoznajte tajne programiranja u R-u, jeziku za analizu i vizualizaciju podataka. Prijave traju do 13.12.2018.