Međunarodna konferencija Digital art history – methods, practices, epistemologies

5. 11. 2018.

U Srcu se od 12. do 14. studenog 2018. godine održava međunarodna konferencija „Digital art history – methods, practices, epistemologies“.

Suorganizatori konferencije su Institut za povijest umjetnosti, Sveučilišni računski centar Srce i DARIAH-HR. Konferencija je namijenjena istraživačima i stručnjacima koji se bave transdisciplinarnim istraživačkim inicijativama i koji su zainteresirani za razmatranje novih metodoloških, analitičkih i teoretskih saznanja iz područja digitalne povijesti umjetnosti.

Trodnevni program konferencije dostupan je na stranicama Instituta za povijest umjetnosti. Iz Srca će sudionike pozdraviti ravnatelj Srca dr. sc. Zoran Bekić, a voditelj Službe za podatkovne usluge i kolaboracijske alate Draženko Celjak održat će prezentaciju o Dabru – Digitalnim akademskim arhivima i repozitorijima.

Više detalja o konferenciji i načinu prijave potražite na stranici o konferenciji.

ruj 16

U prvom tečaju Linux akademije upoznajte se sa administracijom Linux poslužitelja. Tečaj počinje 16. 9. 2019. u 9 sati i traje pet dana. Prijave su u tijeku.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2019. su u tijeku.

lis 14

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 14. 10. 2019. u 9 sati. Prijave su u tijeku.