50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Moji materijali u otvorenom pristupu - preporuke za nastavnike visokih učilišta

6. 4. 2020.

Javno dostupni obrazovni materijali u elektroničkom obliku mogu studentima olakšati usvajanje novih znanja i vještina u razdoblju kada im je nedostupno uobičajeno praćenje nastave u učionici ili kada žele proširiti svoje spoznaje. Stoga je Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo Poziv visokim učilištima na otvoreni pristup obrazovnim materijalima za studente, a u skladu s njima Srce je izradilo preporuke za nastavnike pod nazivom Moji materijali u otvorenom pristupu. Kroz navedene upute nastavnici mogu saznati kako na jednostavan način javno objaviti obrazovne materijale koje posjeduju i smatraju vrijednima dijeljenja.

Svi obrazovni materijali u otvorenom pristupu vezano uz sustav visokog obrazovanja prikupljat će se na web stranici Srca Otvoreni pristup i otvoreni obrazovni sadržaji, kako bi na jednom mjestu bili dostupni svima i mogli se koristiti dalje u provedbi nastave.

Kako bi proces objavljivanja obrazovnih materijala bio što jednostavniji, svoje materijale možete nam poslati preko ovog obrasca. U slučaju da su materijali već negdje objavljeni, tada nam preko ovog istog obrasca možete poslati poveznicu na objavljene materijale.

Za sva dodatna pojašnjenja, slobodno nas kontaktirajte na oa-oer@srce.hr.

Moji materijali u otvorenom pristupu - preporuke za nastavnike visokih učilišta

lis 05

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u utorak, 5. listopada 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

lis 06

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u srijedu, 6. listopada 2021., s početkom u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

lis 11

Želite se upoznati s osnovnim pojmovima u vezi razumijevanja rada u WordPressu? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet  će u ponedjeljak, 11. listopada 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

lis 14

Ako se želite upoznati s osnovnim mogućnostima programa Excel, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u četvrtak, 14. listopada 2021., s početkom u 15 sati. Prijave su u tijeku.

lis 18

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 18. listopada 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.