50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Moji materijali u otvorenom pristupu - preporuke za nastavnike visokih učilišta

6. 4. 2020.

Javno dostupni obrazovni materijali u elektroničkom obliku mogu studentima olakšati usvajanje novih znanja i vještina u razdoblju kada im je nedostupno uobičajeno praćenje nastave u učionici ili kada žele proširiti svoje spoznaje. Stoga je Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo Poziv visokim učilištima na otvoreni pristup obrazovnim materijalima za studente, a u skladu s njima Srce je izradilo preporuke za nastavnike pod nazivom Moji materijali u otvorenom pristupu. Kroz navedene upute nastavnici mogu saznati kako na jednostavan način javno objaviti obrazovne materijale koje posjeduju i smatraju vrijednima dijeljenja.

Svi obrazovni materijali u otvorenom pristupu vezano uz sustav visokog obrazovanja prikupljat će se na web stranici Srca Otvoreni pristup i otvoreni obrazovni sadržaji, kako bi na jednom mjestu bili dostupni svima i mogli se koristiti dalje u provedbi nastave.

Kako bi proces objavljivanja obrazovnih materijala bio što jednostavniji, svoje materijale možete nam poslati preko ovog obrasca. U slučaju da su materijali već negdje objavljeni, tada nam preko ovog istog obrasca možete poslati poveznicu na objavljene materijale.

Za sva dodatna pojašnjenja, slobodno nas kontaktirajte na oa-oer@srce.hr.

Moji materijali u otvorenom pristupu - preporuke za nastavnike visokih učilišta

tra 19

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 19. travnja 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

tra 28

Srce 28. i 29. travnja organizira stručnu konferenciju Srce DEI 2021, ujedno i konferenciju nacionalnog strateškog projekta HR-ZOO, koja će se održati virtualno.

svi 03

Ako žele nadograditi i upotpuniti svoje znanje i postati izvrstan korisnik programa Excel, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 3. svibnja 2021., u 17 sati. Prijave su u tijeku.

svi 10

Želite li naučiti služiti se programom Access i kreirati baze podataka? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 10. svibnja 2021., u 9 sati. Prijave su u tijeku.

svi 25

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u utorak, 25. svibnja 2021., u 17 sati. Prijave su u tijeku.