Nadograđen računalni klaster Isabella

25. 9. 2018.

U utorak, 25. rujna 2018. godine završena je nadogradnja računalnog klastera Isabella.

U okviru nadogradnje uspostavljen je novi spremišni sustav ukupnog kapaciteta 765 TiB koji će zamijeniti postojeće sustave ukupnog kapaciteta 200 TiB. Prednost ovog spremišnog sustava je što koristi računalne mreže 10Gb Ethernet i FDR Infiniband što omogućava jednako učinkovit rad i s pristupnog čvora i radnih čvorova. Novi spremišni sustav omogućava čitanje i pisanje brzinom od 14 GB/s.

Dodatno, uspostavljen je novi pristupni čvor s operacijskim sustavom CentOS 7 na adresi teran.srce.hr. Na novoj okolini je napravljena reorganizacija redova poslova i paralelnih okolina te su instalirane nove verzije korisničkih aplikacija, programskih prevodilaca i knjižnica. Dio računalnih čvorova je preseljen u novu okolinu, a preostali radni čvorovi će se priključivati kako korisnički poslovi budu završavali.

Detaljnije informacije možete pronaći u osvježenoj korisničkoj dokumentaciji.

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

stu 11

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  11. 11. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.