Naučite izraditi predloške u Excelu uz novi online tečaj

27. 5. 2020.

Na novom online tečaju koji smo za vas pripremili možete naučiti kako koristiti program Excel za izradu predložaka. Predložak je datoteka koja služi kao gotov obrazac za pisanje ili unos podataka u zadana polja dok je sve ostalo unaprijed određeno (definirane su formule, tekstovi, provedeno je oblikovanje, itd). Predložak je temelj za stvaranje novih datoteka s podacima, a sam ostaje nepromijenjen i uvijek u početnom stanju. Rad s predlošcima značajno štedi vrijeme, pojednostavljuje izradu dokumenata koji se često ponavljaju te osigurava istovjetnost izgleda raznih izvještaja, prijavnica, računa i drugih dokumenata. Više informacija o tečaju možete pronaći na stranici s opisom tečaja.

I ovom online tečaju možete jednostavno i besplatno pristupiti putem sustava za e-učenje Tečajeva Srca. Tečaj pohađate samostalno, vlastitim tempom, pri čemu ni na koji način niste vremenski ograničeni u pregledavanju sadržaja tečaja. Sve cjeline tečaja istovremeno su dostupne i možete ih pregledavati po redu ili samo one koje vas zanimaju. Procijenjeno je da je za uspješan prolazak kroz sadržaj tečaja i rješavanje vježbi potrebno oko 10 školskih sati.

Za dodatne informacije slobodno nam se obratite putem adrese edu [at] srce.hr.

Obrazac za unos sljedećeg zapisa

Slika 1: Obrazac za unos sljedećeg zapisa

Padajući popis - fakulteti