50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Novi digitalni objekti u Dabru – doktorske disertacije

9. 12. 2015.

8. prosinca 2015. godine u sustavu Digitalnih akademskih arhiva i repozitorija – Dabar implementirana je podrška za pohranu novih digitalnih objekata – doktorskih disertacija. Detaljan metapodatkovni opis disertacija nastao je u suradnji Nacionalne i sveučilišne knjižnice i Srca, a cjelovit tekst opisa moguće je preuzeti na stranicama Dabra. Prvi repozitoriji kojima je implementirana mogućnost pohranjivanja disertacija su repozitoriji Filozofskog fakulteta u Osijeku, Poljoprivrednog fakulteta u Osijeku, Prehrambeno-tehnološkog fakulteta u Osijeku te Fakulteta građevinarstva, arhitekture i geodezije u Splitu. Ovom implementacijom nastavlja se intenzivan rad na razvoju sustava Dabar u kojemu je u prva tri mjeseca produkcijskog rada uspostavljeno 56 repozitorija, održano je 6 edukativnih radionica za urednike te je pohranjeno više od 2400 završnih radova studenata.

tra 19

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 19. travnja 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

tra 28

Srce 28. i 29. travnja organizira stručnu konferenciju Srce DEI 2021, ujedno i konferenciju nacionalnog strateškog projekta HR-ZOO, koja će se održati virtualno.

svi 03

Ako žele nadograditi i upotpuniti svoje znanje i postati izvrstan korisnik programa Excel, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 3. svibnja 2021., u 17 sati. Prijave su u tijeku.

svi 10

Želite li naučiti služiti se programom Access i kreirati baze podataka? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 10. svibnja 2021., u 9 sati. Prijave su u tijeku.

svi 25

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u utorak, 25. svibnja 2021., u 17 sati. Prijave su u tijeku.