Novi digitalni objekti u Dabru – doktorske disertacije

9. 12. 2015.

8. prosinca 2015. godine u sustavu Digitalnih akademskih arhiva i repozitorija – Dabar implementirana je podrška za pohranu novih digitalnih objekata – doktorskih disertacija. Detaljan metapodatkovni opis disertacija nastao je u suradnji Nacionalne i sveučilišne knjižnice i Srca, a cjelovit tekst opisa moguće je preuzeti na stranicama Dabra. Prvi repozitoriji kojima je implementirana mogućnost pohranjivanja disertacija su repozitoriji Filozofskog fakulteta u Osijeku, Poljoprivrednog fakulteta u Osijeku, Prehrambeno-tehnološkog fakulteta u Osijeku te Fakulteta građevinarstva, arhitekture i geodezije u Splitu. Ovom implementacijom nastavlja se intenzivan rad na razvoju sustava Dabar u kojemu je u prva tri mjeseca produkcijskog rada uspostavljeno 56 repozitorija, održano je 6 edukativnih radionica za urednike te je pohranjeno više od 2400 završnih radova studenata.

velj 10

Upoznajte tajne programiranja u R-u, jeziku za analizu i vizualizaciju podataka. Prijave traju do 5.2.2020.

velj 17

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 17. 2. 2020. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.