50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Novi dizajn login sučelja sustava AAI@EduHr

28. 7. 2020.

Tim Srca unaprijedio je funkcionalnost sučelja za prijavu kao i središnjeg sučelja za promjenu zaporke u sustavu AAI@EduHr novim izgledom koji je u skladu s preporukama za osiguravanje digitalne pristupačnosti. Novi dizajn sučelja će krajnjim korisnicima biti vidljiv od 30. srpnja 2020.

Sučelje je zamišljeno i ostvareno tako da, osim što donosi nešto moderniji izgled, zadržava i stara svojstva prepoznatljivosti prethodnog sučelja na koje su korisnici navikli.

Slika zaslona novog dizajna login sučelja sustava AAI@EDUHR

Sustav elektroničkih identiteta AAI@EduHr kojeg koordinira i čije središnje servise održava Sveučilišni računski centar (Srce) je Autentikacijska i autorizacijska infrastruktura znanosti i visokog obrazovanja u Republici Hrvatskoj. To je infrastrukturni, posrednički sustav čija je temeljna zadaća omogućiti sigurno, pouzdano i efikasno upravljanje elektroničkim identitetima te njihovu uporabu za pristup mrežnim i mrežom dostupnim resursima.

U sustavu je trenutno ukupno 971.458 elektroničkih identiteta koje je krajnjim korisnicima izdalo ukupno 238 matičnih ustanova, a za pristup ga koriste ukupno 822 različite usluge. Tim Srca konstantno radi na unapređenju cjelokupnog sustava pridajući posebnu pažnju njegovoj robusnosti i sigurnosti.

pro 06

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 6. prosinca 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

pro 09

Webinar "Računalni klaster Isabella - GPU, kontejneri i programske okoline" u organizaciji Srca održat će se 9. prosinca 2021., od 10 do 16 sati, putem sustava za webinare Srca.

pro 10

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Audacity, namijenjenog snimanju i obradi zvuka? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u petak, 10. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku!

pro 14

Student ste i želite naučiti raditi s besplatnim alatima za grafički dizajn? Prijavite se na besplatan tečaj koji se održava u okviru obrazovne akcije namijenjene studentima, pod nazivom "50 tečajeva za studente za 50 godina Srca". Tečaj će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet će u utorak, 14. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

pro 15

Student ste i želite se upoznati s osnovama HTML-a – tehnologije za izradu web-stranica? Prijavite se na besplatan tečaj koji se održava u okviru obrazovne akcije namijenjene studentima, pod nazivom "50 tečajeva za studente za 50 godina Srca". Tečaj će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet će u srijedu, 15. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.