Novi mandat Zoranu Bekiću za ravnatelja Srca

3. 4. 2017.

Upravno vijeće Sveučilišnoga računskoga centra (Srca), imenovalo je dr. sc. Zorana Bekića ravnateljem Srca na rok od četiri godine za novo mandatno razdoblje koje počinje 1. travnja 2017. godine te je objavljen program rada Srca za razdoblje od 2017. do 2021. godine.

U programu rada Srce se i nadalje strateški pozicionira kao nositelj važnih nacionalnih infrastruktura i razvojnih projekata, prije svega vezanih uz e-infrastrukturu sustava znanosti i visokog obrazovanja i kao računski / informatički centar Sveučilišta u Zagrebu. Djelovanje Srca i dalje će prožimati sve slojeve moderne e-infrastrukture, od mrežnog, preko računalnog, spremišnog i posredničkog, do podatkovnog i završavajući slojem informacijskih sustava i usluga, čime se potvrđuje jedinstvenost Srca kao ustanove koja je u stanju cjelovito rješavati kompleksne informatičke zadaće.

Sukladno predloženom programu rada dr.sc. Zorana Bekića Srce će nastaviti graditi i razvijati sigurne i otvorene istraživačke i obrazovne infrastrukture kao temelj i preduvjet otvorene znanosti i otvorenog obrazovanja u Hrvatskoj, pridonoseći razvoju i napretku društva u cjelini.

Više informacija o imenovanju ravnatelja i programu rada pročitajte na stranici Pressroom.

ruj 01

Svake godine u rujnu organiziramo niz predavanja namijenjenih novim studentima Sveučilišta u Zagrebu.

ruj 19

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati 19. 9.  2019. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku!

ruj 23

Od 23. do 27. rujna održavamo Tjedan Centra za e-učenje - niz radionica i tečajeva za nastavnike.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2019. su u tijeku.

lis 14

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 14. 10. 2019. u 9 sati. Prijave su u tijeku.