Novi objekti u Dabru

6. 3. 2018.

Početkom ožujka 2018. u Dabru (Digitalni akademski arhivi i repozitoriji) objavljeno je više od 60.000 digitalnih objekata.

Novost su prve radio drame u repozitoriju Akademije dramske umjetnosti te u Digitalnom repozitoriju Sveučilišta Sjever, od kojih jedna predstavlja umjetnički završni rad, a ostale samostalnu audio građu koja nije povezana sa završetkom određenog studija.

Audio, slikovna i video građa, odnosno umjetnički završni radovi, čine multimedijsku cjelinu koja će biti upotpunjena implementacijom video objekta. Razvoj video objekta u planu je u prvoj polovini 2018. godine, a specifikaciju za navedene objekte oblikuje Radna skupina za opis slikovne, audio i video građe, kontrolirane rječnike i identifikatore.

ruj 01

Svake godine u rujnu organiziramo niz predavanja namijenjenih novim studentima Sveučilišta u Zagrebu.

ruj 19

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati 19. 9.  2019. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku!

ruj 23

Od 23. do 27. rujna održavamo Tjedan Centra za e-učenje - niz radionica i tečajeva za nastavnike.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2019. su u tijeku.

lis 14

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 14. 10. 2019. u 9 sati. Prijave su u tijeku.