Novi program ECDL

21. 5. 2014.

Akademija-ECDL Sveučilišnog računskog centra licencirana je od strane HIZ-a za provođenje novog programa ECDL koji će se početi primjenjivati od 1. srpnja 2014. godine.

Novi ECDL koncept razvijen je od strane ECDL Fondacije kroz zahtjevan proces razvoja u koji su uključene informacije od korisnika računala i stručnjaka iz cijeloga svijeta. Jedan od glavnih ciljeva pri razvoju novog ECDL programa bio je identificiranje bitnih ICT vještina koje svi korisnici računala u svim sektorima društva moraju posjedovati sada i u bliskoj budućnosti ako se žele smatrati digitalno pismeni.

Osim uvođenja novih programa, novi ECDL koncept donosi i fleksibilnost u samoj primjeni dopuštajući kandidatima razvoj digitalne pismenosti, sposobnosti i stručnost na način koji im je najprikladniji. Važno je napomenuti kako novi ECDL indeks za Početni i Osnovni ECDL program vrijedi neograničeno čime je kandidatima otvorena mogućnost cjeloživotnog obrazovanja. Kandidatima je također omogućeno kombiniranje modula iz različitih programa prema osobnim (ili organizacijskim) potrebama, a upravo ta kombinacija modula predstavlja ECDL Profil kandidata. ECDL Profil izdaje nacionalni operator a može biti u obliku potvrde ili elektroničkog on-line zapisa.

Novi program ECDL sastoji se od 4 cjeline:   Uvodni program obuhvaća temeljna znanja koja su potrebna za korištenje računala i Interneta

• e-Citizen

Početni program sadrži osnovne vještine i znanja te predstavlja osnovu digitalne pismenosti.

• Osnove računala.
  • Osnove komunikacija
  • Obrada riječi
  • Proračunske tablice

Osnovni program nadopunjuje vještine stečene u Početnom ECDL programu te omogućuje kandidatima razvoj vještina i izgradnju digitalne kompetencije prema vlastitim ili poslovnim potrebama.

• Prezentacije
  • Korištenje baza podataka
  • IT sigurnost
  • Online suradnja

Napredni program omogućuje kandidatima pokazati stručnost u određenim specijaliziranim područjima. Prije polaganja nekog od naprednih ispita, očekuje se da kandidat posjeduje odgovarajući ispit iz Početnog ili Osnovnog ECDL programa.

• Napredna obrada teksta
  • Napredne pororačunske tablice
  • Napredna obrada podataka
  • Napredne prezentacije

Poledajte detaljnije informacije o novom programu ECDL i raspored ispita do kraja lipnja. Osim polaganja ispita prema novom programu ECDL, u lipnju će se početi održavati i prvi tečajevi usklađeni s novim programom ECDL. Radi se o tečajevima ECDL Osnove računala (Windows 7) i ECDL Osnove komunikacija (Internet Explorer 9, Microsoft Outlook 2010).   Raspored tečajeva do kraja lipnja dostupan je na adresi www.srce.unizg.hr/tecajevi/raspored.

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

stu 11

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  11. 11. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.