Novi Studomat

20. 11. 2018.

Srce je implementiralo novu inačicu ISVU modula "Studomat". Studomat je daleko najkorišteniji dio ISVU-a i koristi ga više od 140.000 studenata, a na godišnjoj razini se zabilježi 7 milijuna prijava za rad. Njegov dosadašnji dizajn bio je primarno prilagođen internet kioscima niske rezolucije, a dio vezan za ispite bio je posebno prilagođen korištenju s mobilnih uređaja. Zbog navedenih ograničenja dio funkcionalnosti bio je razdvojen na više stranica/koraka (nije bilo moguće prikazati više informacija na jednoj stranici). Uz to je, iz istih razloga, bilo otežano i dodavanje novih opcija.

Implementacijom novog Studomata korisničko sučelje je prilagođeno današnjim pametnim telefonima, tablet uređajima te računalima, a kako bi studenti što brže i jednostavnije te s bilo koje lokacije dobili informacije koje ih zanimaju (npr. kada i gdje je pismeni dio ispita) ili odradili administrativne poslove koje žele (npr. prijava ispita). Ove promjene omogućavaju i daljnje proširenje Studomata novim opcijama kako bi studenti imali uvid u sve podatke vezane za njih i njihov tijek studiranja. Dodatno je pojednostavljen uvid u tijek i uspješnost studiranja pojedinog studenta i sl.

Uz novo sučelje u Studomatu je izmijenjen i veliki dio programskog koda kako bi se aplikacija temeljila na aktualnim tehnologijama kao npr. Spring Framework 5 i Bootstrap 4. Implementirano rješenje osigurava dugoročnu održivost i daljnji kontinuirani razvoj Studomata kako bi se kvalitetnije mogle pratiti potrebe korisnika.

pro 14

„Windows Server 2019 - što je novo“

pro 17

Upoznajte tajne programiranja u R-u, jeziku za analizu i vizualizaciju podataka. Prijave traju do 13.12.2018.

pro 18

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa s mogućnostima besplatnog programa Shotcut koji se koristi za obradu video sadržaja, prijavite se na radionicu koja će se održati 18. 12. 2018. u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

velj 25

25.2. - 1. 3. 2019. (pon-pet), 9:00 do 12:15