Novi Studomat

20. 11. 2018.

Srce je implementiralo novu inačicu ISVU modula "Studomat". Studomat je daleko najkorišteniji dio ISVU-a i koristi ga više od 140.000 studenata, a na godišnjoj razini se zabilježi 7 milijuna prijava za rad. Njegov dosadašnji dizajn bio je primarno prilagođen internet kioscima niske rezolucije, a dio vezan za ispite bio je posebno prilagođen korištenju s mobilnih uređaja. Zbog navedenih ograničenja dio funkcionalnosti bio je razdvojen na više stranica/koraka (nije bilo moguće prikazati više informacija na jednoj stranici). Uz to je, iz istih razloga, bilo otežano i dodavanje novih opcija.

Implementacijom novog Studomata korisničko sučelje je prilagođeno današnjim pametnim telefonima, tablet uređajima te računalima, a kako bi studenti što brže i jednostavnije te s bilo koje lokacije dobili informacije koje ih zanimaju (npr. kada i gdje je pismeni dio ispita) ili odradili administrativne poslove koje žele (npr. prijava ispita). Ove promjene omogućavaju i daljnje proširenje Studomata novim opcijama kako bi studenti imali uvid u sve podatke vezane za njih i njihov tijek studiranja. Dodatno je pojednostavljen uvid u tijek i uspješnost studiranja pojedinog studenta i sl.

Uz novo sučelje u Studomatu je izmijenjen i veliki dio programskog koda kako bi se aplikacija temeljila na aktualnim tehnologijama kao npr. Spring Framework 5 i Bootstrap 4. Implementirano rješenje osigurava dugoročnu održivost i daljnji kontinuirani razvoj Studomata kako bi se kvalitetnije mogle pratiti potrebe korisnika.

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

stu 11

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  11. 11. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.