Novi Studomat

20. 11. 2018.

Srce je implementiralo novu inačicu ISVU modula "Studomat". Studomat je daleko najkorišteniji dio ISVU-a i koristi ga više od 140.000 studenata, a na godišnjoj razini se zabilježi 7 milijuna prijava za rad. Njegov dosadašnji dizajn bio je primarno prilagođen internet kioscima niske rezolucije, a dio vezan za ispite bio je posebno prilagođen korištenju s mobilnih uređaja. Zbog navedenih ograničenja dio funkcionalnosti bio je razdvojen na više stranica/koraka (nije bilo moguće prikazati više informacija na jednoj stranici). Uz to je, iz istih razloga, bilo otežano i dodavanje novih opcija.

Implementacijom novog Studomata korisničko sučelje je prilagođeno današnjim pametnim telefonima, tablet uređajima te računalima, a kako bi studenti što brže i jednostavnije te s bilo koje lokacije dobili informacije koje ih zanimaju (npr. kada i gdje je pismeni dio ispita) ili odradili administrativne poslove koje žele (npr. prijava ispita). Ove promjene omogućavaju i daljnje proširenje Studomata novim opcijama kako bi studenti imali uvid u sve podatke vezane za njih i njihov tijek studiranja. Dodatno je pojednostavljen uvid u tijek i uspješnost studiranja pojedinog studenta i sl.

Uz novo sučelje u Studomatu je izmijenjen i veliki dio programskog koda kako bi se aplikacija temeljila na aktualnim tehnologijama kao npr. Spring Framework 5 i Bootstrap 4. Implementirano rješenje osigurava dugoročnu održivost i daljnji kontinuirani razvoj Studomata kako bi se kvalitetnije mogle pratiti potrebe korisnika.

kol 24

Ako se želite naučiti služiti programom PowerPoint pomoću kojeg možete izrađivati elektroničke prezentacije na svom računalu, prijavite se na vikend tečaj koji započinje u subotu, 24. 8. 2019. u  9:00 sati. Prijave su u tijeku!

ruj 23

Želite li naučiti služiti se programom Access i kreirati baze podataka? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 23. 9. 2019., u 17:30 sati. Prijave su u tijeku.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2019. su u tijeku.

lis 14

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 14. 10. 2019. u 9 sati. Prijave su u tijeku.