50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Novo Upravno vijeće Srca

4. 12. 2020.

U petak, 4. prosinca 2020. godine održana je prva konstituirajuća sjednica novog saziva Upravnog vijeća Srca. Sjednicu je sazvao i njome predsjedao rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras.

Odluku o imenovanju Upravnog vijeća donio je Senat Sveučilišta u Zagrebu na 2. redovitoj elektroničkoj sjednici održanoj 10. studenoga 2020. godine. U Upravno vijeće Srca imenovani su, na prijedlog rektora, red. prof. art. Mladen Janjanin, prorektor Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Klaudio Pap, prodekan Grafičkog faklulteta Sveučilišta u Zagrebu i Mihovil Mioković, student Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i predsjednik Studentskog zbora Sveučilišta u Zagrebu. Na prijedlog ministra znanosti i obrazovanja u Upravno vijeće je imenovan Ivica Šušak, dipl. iur., ovlašten za poslove ravnatelja Uprave za visoko obrazovanje Ministarstva znanosti i obrazovanja. Mijo Đerek, dipl. ing, predstojnik Sektora za posredničke sustave i podatkovne usluge Srca član je Upravnog vijeća kao predstavnik radnika Srca na temelju provedenih izbora.

Na sjednici je sudjelovao i ravnatelj Srca dr. sc. Zoran Bekić.

Članovi Upravnog vijeća podržali su prijedlog rektora Borasa i jednoglasno za predsjednika Upravnog vijeća izabrali prof. dr. sc. Klaudia Papa.

Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu (Srce) je javna ustanova koje djeluje u sastavu Sveučilišta u Zagrebu, a ima dvojaku misiju: središnja je infrastrukturna ustanova cjelokupnog sustava znanosti i visokog obrazovanja Republike Hrvatske koja osigurava izgradnju, održavanje i podršku uporabi moderne računalne, komunikacijske, posredničke, podatkovne i informacijske infrastrukture (e-infrastrukture). Srce je istovremeno i računski i informacijski centar Sveučilišta u Zagrebu, nadležan za koordinaciju razvoja e-infrastrukture Sveučilišta.

Upravno vijeće Srca je tijelo koje se, prema Statutu Srca sastoji od pet članova. Četiri člana Upravnog vijeća imenuje Senat Sveučilišta u Zagrebu, a jedan član koji je predstavnik radnika imenuje se i opoziva pod uvjetima i na način kako je to uređeno propisima kojima se reguliraju radni odnosi i/ili kolektivnim ugovorima koje je Srce obvezno primjenjivati. Senat Sveučilišta u Zagrebu imenuje tri člana Upravnog vijeća na prijedlog rektora Sveučilišta i jednog člana s popisa kojeg predlaže ministar nadležan za znanost i visoko obrazovanje. Mandat članova Upravnog vijeća je dvije godine.

velj 01

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 1. 2. 2021. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

velj 10

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u srijedu, 10. 2. 2020., s početkom u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

velj 15

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 15. 2. 2021. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

velj 16

Želite li se upoznati s osnovama HTML-a – tehnologije za izradu web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u utorak, 16. 2. 2021. u  9 sati. Prijave su u tijeku.