Novosti u ISVU modulu Studomat

5. 11. 2019.

Studomat je modul Informacijskog sustava visokih učilišta namijenjen studentima. Pomoću Studomata studenti:

• prijavljuju i odjavljuju ispite,
  • pregledavaju rasporede i rezultate za pismene i usmene ispite,
  • upisuju godinu,
  • biraju izborne predmete,
  • ispisuju razne potvrde,
  • imaju uvid u svoje financijske obveze,
  • pregledavaju gotovo sve podatke evidentirane o njima u sustavu.

Uz navedeno, Studomat nudi studentima jednostavan tekstualni i vizualni pregled njihovog tijeka studiranja. To uključuje broj upisanih i obavljenih predmeta te osvojenih ECTS bodova, uz prosjek ocjena, za kompletan studij te za tekuću akademsku godinu (https://wiki.srce.hr/x/dYGZAg). Studentu se prikazuje i usporedba tijeka studiranja s drugim studentima svoje generacije:

• usporedba prosjeka ocjene s generacijom,
  • usporedba broja upisanih i osvojenih ECTS bodova s drugim studentima svoje generacije,
  • usporedba broja upisanih i obavljenih predmeta s drugim studentima svoje generacije.

Usporedba s drugim studentima svoje generacije prikazuje se ako je barem 10 studenata u generaciji kako bi se zaštitila privatnost podataka o studentima.

Studentima se kod prijave ispita prikazuju osnovni statistički podaci o održanim ispitima na tom predmetu u tekućoj akademskoj godini (https://wiki.srce.hr/x/R4CmAQ):

• postotak položenih ispita od ukupnog broja izlazaka na ispit,
  • prosječna ocjena položenih ispita,
  • medijan ocjena položenih ispita,
  • ukupan broj položenih ispita.

Navedeni podaci se prikazuju ako je evidentirano barem 10 ispita na tom predmetu u tekućoj akademskoj godini.

Navedene informacije o napretku studiranja studentima mogu pomoći prilikom donošenja odluka vezanih uz polaganje ispita i daljnji tijek studiranja.

pro 06

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Audacity, namijenjenog snimanju i obradi zvuka? Radionica će se održati 6. 12. 2019. u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

pro 06

Tijekom jednodnevnog predavanja upoznajte Drupal iz perspektive programera. Predavanje je otvoreno za sve zainteresirane.

pro 07

Ako se želite naučiti služiti programom Word i uspješno pisati i uređivati svoje svakodnevne dokumente, prijavite se na tečaj koji započinje u subotu, 7. 12. 2019., u 9:00 sati. Prijave su u tijeku.

pro 09

Ako se želite naučiti služiti programom PowerPoint pomoću kojeg možete izrađivati elektroničke prezentacije na svom računalu, prijavite se na tečaj koji započinje u ponedjeljak, 9. 12. 2019. u 17:30 sati. Prijave su u tijeku!

pro 13

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati 13. 12.  2019. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku!