O učenju na daljinu u visokom obrazovanju u tjednoj emisiji Sveučilišni Zagreb

15. 4. 2020.

Sveučilišni Zagreb je polusatna tjedna emisija koja u koprodukciji sa Sveučilištem u Zagrebu prati važna događanja na sastavnicama Sveučilišta u Zagrebu.

Tema emisije ovaj tjedan bila je učenje na daljinu u visokom obrazovanju. Voditelj emisije prorektor prof. dr. sc. Miljenko Šimpraga emisiju je posvetio održavanju nastave na visokom učilištima i svim izazovima s kojima se održavanje kompleksne sveučilišne nastave susreće u ovim izazovnim vremenima. Glavna gošća emisije bila je dr. sc. Sandra Kučina Softić, pomoćnica ravnatelja Srca za obrazovanje i podršku korisnicima, koja je predstavila višegodišnji rad Centra za e-učenje formiranog u Srcu 2007. godine, čija su infrastruktura i bogata iskustva iz ovog područja omogućila da se za veliki broj fakulteta nastava ne prekine upravo u ovim vremenima pandemije COVID-19. O infrastrukturi Srca u kraćem je prilogu govorio i ravnatelj Srca dr. sc. Zoran Bekić.

Trenutno nema događanja.