Obavijest o gašenju sustava MojOblak i pokretanja novog sustava Puh

2. 9. 2019.

Srce je nakon višegodišnjeg pružanja usluge udaljenog pohranjivanja podataka putem sustava MojOblak donijelo odluku o njegovom gašenju 1. 11. 2019.

Umjesto sustava MojOblak Srce pokreće novi sustav za pohranjivanje i upravljanje podacima - Puh. Puh je dostupan samo određenim kategorijama korisnika: istraživačima za pohranu i/ili dijeljenje podataka tijekom istraživačkog projekta, zatim kao dodatna usluga uz platforme za e-učenje te za pohranu i/ili dijeljenje podataka vezanih uz proces obrazovanja ili istraživanja na ustanovi iz sustava znanosti i visokog obrazovanja.

Dosadašnjim korisnicima sustava MojOblak koji po novim pravilima neće moći koristiti sustav Puh na raspolaganju je niz odgovarajućih/sličnih sustava (npr. Google Drive, Dropbox, OneDrive) od kojih su neki i besplatni.

Molimo korisnike sustava MojOblak da svoje podatke preuzmu do 31. 10. 2019. godine kako ih ne bi izgubili.

Svi koji žele koristiti sustav Puh mogu na adresi: https://www.srce.unizg.hr/puh naći pravilnik o radu sustava te informacije o tome tko i kako može postati korisnik sustava Puh. Za dodatne informacije možete nas kontaktirati putem naše elektroničke adrese puh [at] srce.hr.

ruj 01

Svake godine u rujnu organiziramo niz predavanja namijenjenih novim studentima Sveučilišta u Zagrebu.

ruj 19

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati 19. 9.  2019. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku!

ruj 23

Od 23. do 27. rujna održavamo Tjedan Centra za e-učenje - niz radionica i tečajeva za nastavnike.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2019. su u tijeku.

lis 14

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 14. 10. 2019. u 9 sati. Prijave su u tijeku.