Obavijest o gašenju sustava MojOblak i pokretanja novog sustava Puh

2. 9. 2019.

Srce je nakon višegodišnjeg pružanja usluge udaljenog pohranjivanja podataka putem sustava MojOblak donijelo odluku o njegovom gašenju 1. 11. 2019.

Umjesto sustava MojOblak Srce pokreće novi sustav za pohranjivanje i upravljanje podacima - Puh. Puh je dostupan samo određenim kategorijama korisnika: istraživačima za pohranu i/ili dijeljenje podataka tijekom istraživačkog projekta, zatim kao dodatna usluga uz platforme za e-učenje te za pohranu i/ili dijeljenje podataka vezanih uz proces obrazovanja ili istraživanja na ustanovi iz sustava znanosti i visokog obrazovanja.

Dosadašnjim korisnicima sustava MojOblak koji po novim pravilima neće moći koristiti sustav Puh na raspolaganju je niz odgovarajućih/sličnih sustava (npr. Google Drive, Dropbox, OneDrive) od kojih su neki i besplatni.

Molimo korisnike sustava MojOblak da svoje podatke preuzmu do 31. 10. 2019. godine kako ih ne bi izgubili.

Svi koji žele koristiti sustav Puh mogu na adresi: https://www.srce.unizg.hr/puh naći pravilnik o radu sustava te informacije o tome tko i kako može postati korisnik sustava Puh. Za dodatne informacije možete nas kontaktirati putem naše elektroničke adrese puh [at] srce.hr.

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

stu 11

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  11. 11. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.