Objavljen je finalni program konferencije Srce DEI 2018

23. 3. 2018.

Pozivamo vas da nam se pridružite 11. i 12. travnja 2018. godine na konferenciji Dani e-infrastrukture - Srce DEI 2018 kako bismo razmijenili znanje i iskustva te zajedno doprinijeli daljnjem razvoju e infrastrukture u sustavu znanosti i visokog obrazovanja.

Poveznica ovogodišnjeg programa bit će propitivanje važnosti otvorenosti podataka, infrastrukture, znanosti, obrazovanja, ali i izazova koje donosi otvorenost i pokušaji implementacije otvorenosti. Ukratko, propitivat će se izazovi (ne)otvorenosti.

Pozvani predavači ove godine dolaze iz Švicarske. Prvi dan konferencije, Olivier Verscheure, ravnatelj Švicarskoga centra za znanost o podacima (Swiss Data Science Center) održat će pozvano predavanje "Opening Science in a Data-Driven World". U četvrtak, drugi dan konferencije, Ann Harding, iz fondacije SWITCH koja je švicarski NREN (National research and education network) te ujedno i koordinator švicarske AAI federacije, održat će pozvano predavanje „The challenges of (non-)openness – Trust and Identity in Research and Education“. Ann Harding članica je švicarskog AAI tima i od 2013. godine vodi razvoj sustava elektroničkih identiteta u okviru serije projekata GÉANT.

Ove godine pripremljen je velik broj različitih radionica na kojima će sudionici steći praktična znanja i imati mogućnost raspraviti svoja iskustva i prijedloge vezane uz različite komponente e-infrastrukture i mogućnosti primjene tih komponenti u njihovom okruženju. Radionice se odvijaju kroz dva dana te su osigurani veći prostorni kapaciteti kako bi što više sudionika moglo sudjelovati na njima.

Osim pozvanih predavanja predavači će zajedno s istraživačima i stručnjacima iz Hrvatske potaknuti rasprave i razmjene dobre prakse u Švicarskoj i Hrvatskoj. U raspravama "How to efficiently use trust and identity services in research environment?" i "Open science - challenges and solutions" mogu sudjelovati svi sudionici konferencije.

Iznose kotizacija za ovo dvodnevno događanje prilagodili smo mogućnostima zajednice pa smo ove godine osim redovne kotizacije, koja iznosi 600 kuna, pripremili i grupnu kotizaciju za tri osobe koja iznosi 1500 kuna.

Objavili smo finalni program, a ako još niste, potražite detalje vezane uz prijavu za sudjelovanje.

ruj 01

Svake godine u rujnu organiziramo niz predavanja namijenjenih novim studentima Sveučilišta u Zagrebu.

ruj 23

Od 23. do 27. rujna održavamo Tjedan Centra za e-učenje - niz radionica i tečajeva za nastavnike.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2019. su u tijeku.

ruj 30

Ove se godine Tjedan cjeloživotnog učenja obilježava od 30. 9. do 6. 10. 2019, a Srce će se ponovno uključiti i svojim aktivnostima. Zamolila bih da informaciju o tome objavite na webu i društvenim mrežama.

lis 14

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 14. 10. 2019. u 9 sati. Prijave su u tijeku.