Objavljen prvi broj časopisa EOSC-hub

12. 6. 2018.

EOSC-hub časopis je publikacija projekta EOSC-hub, uređena kako bi se prikazali glavni rezultati i postignuća projekta, suradnje s drugim inicijativama i novosti iz zajednice. Časopis također daje pregled najnovijih vijesti vezanih za europski oblak otvorene znanosti (European Open Science Cloud - EOSC).

Srce je partner na projektu EOSC-hub te će zajedno sa 100 partnera i suradnika iz više od 50 zemalja razviti viziju Hub-a kao integracijskog i upravljačkog servisa budućeg europskog oblaka otvorene znanosti.

Misija EOSC-hub projekta jest omogućiti korisničkim zajednicama kvalitetan, jednostavan i otvoren pristup sustavu istraživačkih podatka i usluga federacije EGI, EUDAT CDI, INDIGO-DataCloud kao i ostalih istraživačkih e-infrastruktura.

Prvo izdanje časopisa EOSC-hub možete pronaći na sljedećoj poveznici: https://www.eosc-hub.eu/news/eosc-hub-magazine-issue-1.

ruj 01

Svake godine u rujnu organiziramo niz predavanja namijenjenih novim studentima Sveučilišta u Zagrebu.

ruj 19

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati 19. 9.  2019. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku!

ruj 23

Od 23. do 27. rujna održavamo Tjedan Centra za e-učenje - niz radionica i tečajeva za nastavnike.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2019. su u tijeku.

lis 14

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 14. 10. 2019. u 9 sati. Prijave su u tijeku.