50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Od Srca znanje na dar

18. 3. 2021.

Ove, 2021. godine, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu Srce slavi 50 godina od svog osnutka. S ciljem obilježavanja te godišnjice Srce je osiguralo besplatno pohađanje obrazovnih programa svojim sadašnjim i budućim polaznicima. Akcije su namijenjene dvjema skupinama polaznika. Prva su skupina IT stručnjaci - djelatnici visokih učilišta i javnih instituta zaduženi za računalnu infrastrukturu, a druga, ona najbrojnija u sustavu visokog obrazovanja su studenti.

IT stručnjaci na visokoškolskim ustanovama važni su partneri Srca u izgradnji i razvoju napredne i kvalitetne informacijske i komunikacijske infrastrukture u akademskoj i istraživačkoj zajednici. Studentima, s druge strane, Srce pruža mogućnost da tijekom studija ojačaju svoje kompetencije koje će im biti od pomoći u profesionalnom i osobnom razvoju. Zato su u okviru obilježavanja 50. godišnjice Srca osmišljene obrazovne akcije koje tim skupinama omogućavaju besplatno pohađanje i onog dijela obrazovnih programa Srca za koje se inače plaća naknada.

U okviru obrazovne akcije namijenjene IT stručnjacima pod nazivom „edu4IT za 50 godina Srca“ 50 polaznika programa ima priliku besplatno pohađati obrazovne sadržaje razine Sistemski administrator 1 koji su dio specijalističkog obrazovnog programa edu4IT.

Obrazovna akcija namijenjena studentima pod nazivom „50 tečajeva za studente za 50 godina Srca“ predviđa održavanje ukupno 50 tečajeva tijekom godine, a omogućava svakom studentu pohađanje bez naknade jednog od odabranih pet naslova.

Više informacija o akcijama dostupno je na web-stranici obrazovnih usluga Srca.

Srce i stručnjaci Srca provođenjem obiju akcija pod skupnim nazivom „Od Srca znanje na dar“ ponovno potvrđuju usmjerenost Srca na širenje informatičke pismenosti i aktivno omogućavaju korisnicima stjecanje novih znanja i kompetencija na čemu Srce uspješno radi već 50 godina.

Ilustracija obrazovne akcije za 50 godina Srca

lip 14

Želite li naučiti izraditi "moćne" prezentacije uporabom programa PowerPoint, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će započeti u ponedjeljak, 14. 6. 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

lip 16

16. lipnja organiziramo nacionalnu konferenciju korisnika sustava za e-učenje Moodle.

lip 18

Ako se želite upoznati s osnovnim mogućnostima programa Excel, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u petak, 18. 6. 2021., s početkom u 9 sati. Prijave su u tijeku.

lip 23

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a - tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u srijedu, 23. 6. 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

lip 28

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 28. 6. 2021., u 17 sati. Prijave su u tijeku.