Održan 6. sveučilišni Dan e-učenja

12. 12. 2014.

U auli Rektorata Sveučilišta u Zagrebu u četvrtak, 11. prosinca održan je šesti sveučilišni Dan e-učenja na kojem se okupilo oko 80 sudionika. Organizatori događanja bili su Sveučilište u Zagrebu i Centar za e-učenje Sveučilišnog računskog centra. Dan e-učenja namijenjen je akademskoj zajednici, prvenstveno nastavnicima Sveučilišta u Zagrebu kako bi se na kraju kalendarske godine sastali i razmijenili iskustva u stjecanju novih spoznaja o primjeni informacijskih i komunikacijskih tehnologija, te tehnologija učenja u obrazovnom procesu. Dan e-učenja započeo je uvodnim govorom rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damira Borasa. Nakon uvoda rektora, prorektorica za studije, studente i upravljanje kvalitetom Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Ivana Čuković-Bagić dodijelila je nagrade za najbolje e-kolegije za ak. godinu 2013./2014. na Sveučilištu u Zagrebu. Ove godine nije dodijeljena prva nagrada. Drugu nagradu dobila je nositeljica e-kolegija Atletika – hodanja i trčanja prof. dr. sc. Vesna Babić s Kineziološkog fakulteta. Dodijeljene su i dvije dodatne nagrade. Dodatnu nagradu za multimedijske sadržaje u e-kolegiju dobili su prof. dr. sc. Iva Alajbeg i doc. dr. sc. Davor Illeš sa Stomatološkog fakulteta za e-kolegij Bruksizam. Dodatna nagrada za uporabu društvenog softvera u e-kolegiju dodijeljena je e-kolegiju Pisanje na engleskom jeziku Vedrane Vojković Estatiev, predavačice na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu. Nakon dodjele nagrada nagrađeni profesori kratko su predstavili svoje kolegije, a samom kraju tog dijela programa Centar za e-učenje (Tamara Birkić i Zvonko Martinović) predstavio je svoje aktivnosti. Središnji dio Dana e-učenja bila je panel-diskusija na kojoj su sudjelovali rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras, dekan Kineziološkog fakulteta prof. dr. sc. Damir Knjaz, dekanica Agronomskog fakulteta prof. dr. sc. Tajana Krička, prodekan za međunarodnu suradnju Medicinskog fakulteta prof. dr. sc. Davor Ježek koji je prisustvovao panelu umjesto dekana Medicinskog fakulteta akademika Davora Miličića te dekan Filozofskog fakulteta prof. dr. sc. Vlatko Previšić. Tema panel-diskusije bila je E-učenje na Sveučilištu u Zagrebu – dosadašnja iskustva i pogled u budućnost. Sudionici su raspravljali o e-učenju na Sveučilištu u Zagrebu, sedam godina nakon što je donesena Strategija e-učenja. Raspravljalo se o tome jesu li postignuti rezultati zadovoljavajući, a posebno se živa rasprava povela oko pitanja koliko su on‐line studiji važni za prisutnost u međunarodnom prostoru (mobilnost i strani studenti), a koliko su potrebni našem društvu. Moderatorica panel-diskusije bila je prorektorica za studije, studente i upravljanje kvalitetom Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Ivana Čuković-Bagić. Drugi dio nastavio se prezentacijama tijekom kojih su nastavnici i studenti Sveučilišta u Zagrebu predstaviti primjere dobre prakse i svoja iskustva u korištenju tehnologija e-učenja u obrazovnom procesu. Svoja su iskustva predstavili doc. dr. sc. M. Cvitan, (Prirodoslovno‐matematički fakultet Sveučilišta u Zagrebu), I. Kanceljak, dipl. iur., (Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu), prof. dr. sc. S. Borojević Šoštarić, (Rudarsko-geološko-naftni fakultet Sveučilišta u Zagrebu), prof. dr. sc. M. Žižak, (Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu) i L. Banjšak, predsjednik Udruge studenata dentalne medicine. Na samom kraju šestog sveučilišnog Dana e-učenja prof. dr. sc. Miloš Judaš, prorektor za znanost, međuinstitucijsku i međunarodnu suradnju Sveučilišta u Zagrebu održao je zanimljivu prezentaciju pod nazivom EU fondovi i mogućnosti financiranja projekata e-učenja.
Fotografije za tisak (.zip)

velj 10

Upoznajte tajne programiranja u R-u, jeziku za analizu i vizualizaciju podataka. Prijave traju do 5.2.2020.

velj 17

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 17. 2. 2020. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.