Održan MoodleMoot Hrvatska 2019

10. 6. 2019.

U Srcu je u petak, 7. lipnja 2019., održan 9. MoodleMoot Hrvatska. Centar za e-učenje Sveučilišnog računskog centra Sveučilišta u Zagrebu (Srce) i ove je godine organizirao tradicionalno godišnje okupljanje moodlera, odnosno svih koji se bave sustavom Moodle (alat za e-učenje) ili su zainteresirani za njega.

Prisutne su na početku, u ime organizatora, pozdravili Sandra Kučina Softić, pomoćnica ravnatelja Srca za obrazovanje i podršku korisnicima i Jasmin Klindžić, voditelj Centra potpore e-učenju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Cilj ovog događanja, koje se održalo devetu godinu za redom, je razmjena iskustava, suradnja te stvaranje regionalne mreže korisnika povezanih sa sustavom Moodle u interaktivnu suradničku mrežu.

Uz pozvana predavanja, održalo se 17 prezentacija u paralelnim sekcijama u dvije dvorane. Teme su bile od tehničkih i developerskih vezano uz sustav Moodle pa do iskustava u primjeni sustava Moodle u nastavi i za potrebe vrednovanja u online okruženju, u osnovnom i srednjoškolskom obrazovanju kao i u visokom obrazovanju. Svoja iskustva za sustavom Moodle podijelili su predavači iz Hrvatske, ali i iz Slovenije, Bosne i Hercegovine te Srbije.

Na ovogodišnjem Moodlemootu okupilo se više od 90 sudionika koji su tijekom dana prezentirali i raspravljali o sustavu Moodle i njegovim mogućnostima kao i načinima primjene u nastavi. Neki od njih su dugogodišnji sudionici Moodlemoota, a veseli da nam se svake godine pridružuju i novi sudionici u želji da predstave svoja iskustva sa sustavom Moodle, ali i čuju iskustva drugih.

Detaljnije o MoodleMootu 2019

Fotografije MoodleMoot 2019

srp 01

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 1. 7. 2019. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

srp 06

Ako se želite naučiti služiti programom Word i uspješno pisati i uređivati svoje svakodnevne dokumente, prijavite se na vikend-tečaj koji započinje u subotu, 6. 7. 2019., u 9:00 sati. Prijave su u tijeku.

srp 08

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 8. 7. 2019., u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!