Održan MoodleMoot Hrvatska 2019

10. 6. 2019.

U Srcu je u petak, 7. lipnja 2019., održan 9. MoodleMoot Hrvatska. Centar za e-učenje Sveučilišnog računskog centra Sveučilišta u Zagrebu (Srce) i ove je godine organizirao tradicionalno godišnje okupljanje moodlera, odnosno svih koji se bave sustavom Moodle (alat za e-učenje) ili su zainteresirani za njega.

Prisutne su na početku, u ime organizatora, pozdravili Sandra Kučina Softić, pomoćnica ravnatelja Srca za obrazovanje i podršku korisnicima i Jasmin Klindžić, voditelj Centra potpore e-učenju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Cilj ovog događanja, koje se održalo devetu godinu za redom, je razmjena iskustava, suradnja te stvaranje regionalne mreže korisnika povezanih sa sustavom Moodle u interaktivnu suradničku mrežu.

Uz pozvana predavanja, održalo se 17 prezentacija u paralelnim sekcijama u dvije dvorane. Teme su bile od tehničkih i developerskih vezano uz sustav Moodle pa do iskustava u primjeni sustava Moodle u nastavi i za potrebe vrednovanja u online okruženju, u osnovnom i srednjoškolskom obrazovanju kao i u visokom obrazovanju. Svoja iskustva za sustavom Moodle podijelili su predavači iz Hrvatske, ali i iz Slovenije, Bosne i Hercegovine te Srbije.

Na ovogodišnjem Moodlemootu okupilo se više od 90 sudionika koji su tijekom dana prezentirali i raspravljali o sustavu Moodle i njegovim mogućnostima kao i načinima primjene u nastavi. Neki od njih su dugogodišnji sudionici Moodlemoota, a veseli da nam se svake godine pridružuju i novi sudionici u želji da predstave svoja iskustva sa sustavom Moodle, ali i čuju iskustva drugih.

Detaljnije o MoodleMootu 2019

Fotografije MoodleMoot 2019

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

stu 11

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  11. 11. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.