Održana 1. sjednica Savjeta Hrčka

23. 9. 2014.

U ponedjeljak 22. rujna 2014. u prostorijama Srca održana je prva sjednica Savjeta Hrčka.

Članovi Savjeta raspravljali su o stanju i planovima razvoja Hrčka.

Savjet Portala znanstvenih i stručnih časopisa - Hrčak formiran je odlukom Ravnatelja Srca sa zadaćom da:

• zastupa interese korisničke zajednice kroz prikupljanje prijedloga i predlaganje novih funkcionalnosti u Hrčku te određivanje prioriteta njihove implementacije i to u pogledu:
  • sadržaja Hrčka,
  • normativa za opisivanje objekata u Hrčku,
  • povezivanja s drugim sustavima u Republici Hrvatskoj i svijetu,
  • korisničkog sučelja;
  • definira kriterije za uvrštavanje časopisa i zbornika u Hrčak te donosi konačnu odluku o (ne)uvrštavanju časopisa odnosno zbornika u Hrčak,
  • aktivno predlaže elemente godišnjeg plana razvoja Hrčka,
  • raspravlja i daje mišljenje o cjelovitom godišnjem planu razvoja Hrčka kojeg predloži Srce.

Članovima Savjeta imenovani su:

• Vesna Borić, mag. bibl., dipl. inž., Sveučilište u Zagrebu, Stomatološki fakultet
  • dr. sc. Bono Lučić, Institut Ruđer Bošković
  • prof. dr. sc. Želimir Kurtanjek, Sveučilište u Zagrebu, Prehrambeno-biotehnološki fakultet
  • dr. sc. Iva Melinščak Zlodi, Sveučilište u Zagrebu, Filozofskifakultet
  • doc. dr. sc. Franjo Pehar, Sveučilište u Zadru
  • prof. dr. sc. Mirjana Pejić Bach, Sveučilište u Zagrebu, Ekonomski fakultet
  • doc. dr. sc. Sanja Potkonjak, Sveučilište u Zagrebu, Filozofski fakultet
  • doc. dr. sc. Jadranka Stojanovski, Institut Ruđer Bošković / Sveučilište u Zadru
  • Aco Zrnić, Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti.

Za predsjednicu Savjeta imenovana je doc. dr. sc. Jadranka Stojanovski.

Ožu 02

Steknite znanja i vještine potrebne za naprednu administraciju operacijskih sustava Windows i Linux, sigurnost operacijskih sustava te osnove računalnih mreža. Prijave za novi ciklus koji počinje 2. 3. 2020. su u tijeku.

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.