Održana je konstituirajuća sjednica Upravnog vijeća Srca

30. 11. 2016.

U srijedu, 30. studenoga 2016. godine u Sveučilišnom računskom centru održana prva konstituirajuća sjednica novog Upravnog vijeća Srca. Sjednicu je sazvao i njome predsjedao rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras.

Odluku o imenovanju Upravnog vijeća donio je Senat Sveučilišta u Zagrebu na 5. sjednici održanoj 15. studenoga 2016. godine. U Upravno vijeće Srca imenovani su: na prijedlog rektora, red. prof. art. Mladen Janjanin, prorektor Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Neven Vrček, dekan Fakulteta organizacije i informatike i Marko Lepoglavec, zamjenik predsjednika Studentskog zbora Sveučilišta u Zagrebu. Na prijedlog ministra znanosti i obrazovanja u Upravno vijeće je imenovana Ivana Puljiz, savjetnica za znanost i visoko obrazovanje u Ministarstvu znanosti i obrazovanja. Sandra Razbornik, voditeljica Ureda za međunarodnu i međuinstitucionalnu suradnju Srca članica je Upravnog vijeća kao predstavnica radnika Srca na temelju provedenih izbora.

Na sjednici je sudjelovao i ravnatelj Srca dr.sc. Zoran Bekić.

Za predsjednika Upravnog vijeća izabran je prof. dr. sc. Neven Vrček.

Na 1. sjednici Upravno vijeće je raspravilo plan predstojećih aktivnosti i donijelo Odluku o pokretanju postupka imenovanja ravnatelja Srca za razdoblje od 1. travnja 2017. godine  na rok od četiri godine.

Na slici (slijeva prema desno): dr. sc. Zoran Bekić, Marko Lepoglavec, Ivana Puljiz, prof. dr. sc. Neven Vrček, red. prof. art. Mladen Janjanin, Sandra Razbornik te prof. dr. sc. Damir Boras.

velj 10

Upoznajte tajne programiranja u R-u, jeziku za analizu i vizualizaciju podataka. Prijave traju do 5.2.2020.

velj 17

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 17. 2. 2020. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.