50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Održana konferencija Srca – Srce DEI 2021

30. 4. 2021.

Otvaranje konferencije

U organizaciji Sveučilišnog računskog centra (Srca) 28. i 29. travnja 2021. održana je stručna konferencija pod nazivom Dani e-infrastrukture – Srce DEI 2021, koja je ujedno bila i konferencija projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO). Posebnost ovogodišnje konferencije bila je u tome da je ove godine održana u potpunosti virtualno.

Paul Feldman - pozvano predavanje

Okupili smo više od 350 sudionika, koji su tijekom dva dana konferencije raspravljali o temama vezanim uz međunarodne i nacionalne inicijative za otvorenu znanost, digitalizaciju mobilnosti studenata, razvoj kompetencija za računarstvo visokih performansi, sigurnost i pouzdanost elektroničkih identiteta, informacijske sustave u znanosti i obrazovanju te učenje i poučavanje uz pomoć tehnologije.

Svečano otvaranje konferencije započelo je obraćanjem ravnatelja Srca, Ivana Marića i Sabine Rako, Predsjednice Programskog odbora konferencije, a tijekom prvog dana održana su i pozvana predavanja Paula Feldmana, direktora Jisca i Joãoa Bacelara, izvršnog direktora Udruženja europskih sveučilišta.

João Bacelar - pozvano predavanje

Drugi dan konferencije započeo slavljenički, iako radno, jer se obilježavanje 50. rođendana Srca poklopilo s održavanjem naše konferencije. U okviru konferencije, naš smo rođendan obilježili i organizacijom okruglog stola „Digitalnom transformacijom do inovativnosti i izvrsnosti u znanosti i visokom obrazovanju“. Konferencija je završila nakon 15 sati, uz neformalno obraćanje i pozdrave članova Programskog i Organizacijskog odbora.

Sljedeći tjedan bit će objavljene snimke predavanje i prezentacije s konferencije.

Zatvaranje konferencije 1 Zatvaranje konferencije 2
Zatvaranje konferencije

Detaljniji izveštaj o konferenciji pročitajte na stranici Pressroom, a galeriju fotografija pogledajte na Flickru.

ruj 24

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Audacity, namijenjenog snimanju i obradi zvuka? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u petak, 24. rujna 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku!

lis 05

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u utorak, 5. listopada 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

lis 06

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u srijedu, 6. listopada 2021., s početkom u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

lis 11

Želite se upoznati s osnovnim pojmovima u vezi razumijevanja rada u WordPressu? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet  će u ponedjeljak, 11. listopada 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

lis 14

Ako se želite upoznati s osnovnim mogućnostima programa Excel, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u četvrtak, 14. listopada 2021., s početkom u 15 sati. Prijave su u tijeku.