50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Održana konferencija Srca – Srce DEI 2021

30. 4. 2021.

Otvaranje konferencije

U organizaciji Sveučilišnog računskog centra (Srca) 28. i 29. travnja 2021. održana je stručna konferencija pod nazivom Dani e-infrastrukture – Srce DEI 2021, koja je ujedno bila i konferencija projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO). Posebnost ovogodišnje konferencije bila je u tome da je ove godine održana u potpunosti virtualno.

Paul Feldman - pozvano predavanje

Okupili smo više od 350 sudionika, koji su tijekom dva dana konferencije raspravljali o temama vezanim uz međunarodne i nacionalne inicijative za otvorenu znanost, digitalizaciju mobilnosti studenata, razvoj kompetencija za računarstvo visokih performansi, sigurnost i pouzdanost elektroničkih identiteta, informacijske sustave u znanosti i obrazovanju te učenje i poučavanje uz pomoć tehnologije.

Svečano otvaranje konferencije započelo je obraćanjem ravnatelja Srca, Ivana Marića i Sabine Rako, Predsjednice Programskog odbora konferencije, a tijekom prvog dana održana su i pozvana predavanja Paula Feldmana, direktora Jisca i Joãoa Bacelara, izvršnog direktora Udruženja europskih sveučilišta.

João Bacelar - pozvano predavanje

Drugi dan konferencije započeo slavljenički, iako radno, jer se obilježavanje 50. rođendana Srca poklopilo s održavanjem naše konferencije. U okviru konferencije, naš smo rođendan obilježili i organizacijom okruglog stola „Digitalnom transformacijom do inovativnosti i izvrsnosti u znanosti i visokom obrazovanju“. Konferencija je završila nakon 15 sati, uz neformalno obraćanje i pozdrave članova Programskog i Organizacijskog odbora.

Sljedeći tjedan bit će objavljene snimke predavanje i prezentacije s konferencije.

Zatvaranje konferencije 1 Zatvaranje konferencije 2
Zatvaranje konferencije

Detaljniji izveštaj o konferenciji pročitajte na stranici Pressroom, a galeriju fotografija pogledajte na Flickru.

Trenutno nema događanja.