Održana nova radionica za urednike u Dabru

11. 9. 2019.

U ponedjeljak, 9. 9. 2019., u Srcu je održana prva radionica "Priprema i objava digitalnog objekta Obrazovni sadržaji u Dabru".

Obrazovni sadržaji najnoviji je digitalni objekt implementiran u sustav i obuhvaća različite vrste sadržaja s naglaskom na njihov obrazovni karakter – vježbe, simulacije, ankete, dijagrami, eksperimenti, tečajevi, demonstracije, baze pitanja, testovi… Nastavnicima je tako omogućena sigurna pohrana obrazovnih sadržaja, ali isto tako lakši pronalazak ostalih obrazovnih sadržaja koji se izrađuju u zajednici. Ako su obrazovni sadržaji objavljeni pod otvorenom licencijom, nastavnicima će biti olakšana ponovna uporaba pojedinog obrazovnog sadržaja i primjena u nastavnom procesu.

Voditeljice radionice bile su Sabina Rako, članica Radne skupine za obrazovne sadržaje i Ljiljana Jertec Musap, članica tima Dabar. Radionica je započela kratkim predstavljanjem Radne skupine za obrazovne sadržaje, te se nastavila predstavljanjem metapodatkovnog opisa objekta Obrazovni sadržaji. Istaknuto je da su specifikacija metapodatkovnog opisa te pripadajući kontrolirani rječnici nastali prilagodbom međunarodno prihvaćenog standarda za opis obrazovnih sadržaja LOM (Learning Object Metadata). Nakon prezentacije održana je demonstracija unosa online tečaja Izrada interaktivnog sadržaja u alatu H5P, te se povela zanimljiva rasprava.

Radionici je prisustvovalo 15 sudionika na čijim je repozitorijima tom prilikom uključena podrška za pohranu objekta Obrazovni sadržaj.

radionica Priprema i objava digitalnog objekta Obrazovni sadržaji u Dabru

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

stu 11

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  11. 11. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.