Održana prva sjednica novog Savjeta Hrčka

26. 10. 2016.

U Srcu je 25. listopada 2016. održana prva sjednica novoimenovanog Savjeta portala hrvatskih znanstvenih i stručnih časopisa Hrčak.

Savjet je osnovan s ciljem aktivnog uključivanja izdavača znanstvenih i stručnih časopisa, ali i šire istraživačke i stručne javnosti u određivanje smjera razvoja i funkcionalnosti Hrčka, te u upravljanje portalom Hrčak. Mandat Savjeta traje dvije godine, a članovima Savjeta imenovani su:

• dr. sc. Marko Ban, Sveučilište u Zagrebu, Fakultet strojarstva i brodogradnje / Journal of Sustainable Development of Energy, Water and Environment Systems
  • mr. sc. Danijela Getliher, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu
  • doc. dr. sc. Ivana Hebrang Grgić, Sveučilište u Zagrebu, Filozofski fakultet
  • prof. dr. sc. Želimir Kurtanjek, Chemical and Biochemical Engineering Quarterly
  • Lea Lazzarich, Sveučilište u Rijeci, Sveučilišna knjižnica
  • dr. sc. Bono Lučić, Institut Ruđer Bošković / Croatica Chemica Acta
  • Iva Melinščak Zlodi, Sveučilište u Zagrebu, Filozofski fakultet
  • izv. prof. dr. sc. Daria Pašalić, Sveučilište u Zagrebu, Medicinski fakultet / Biochemia Medica
  • doc. dr. sc. Jadranka Stojanovski, Sveučilište u Zadru / Institut Ruđer Bošković

Za predsjednicu Savjeta izabrana je doc. dr. sc. Jadranka Stojanovski.

Na prvoj sjednici raspravljalo se o zadaćama i načinu rada Savjeta, članovi su upoznati s trenutnim aktivnostima na Hrčku te planovima razvoja u razdoblju 2016.-2017., te su definirani prioritetni poslovi Savjeta, kao što je npr. revidiranje kriterija uvrštavanja časopisa u Hrčak.

Ožu 02

Steknite znanja i vještine potrebne za naprednu administraciju operacijskih sustava Windows i Linux, sigurnost operacijskih sustava te osnove računalnih mreža. Prijave za novi ciklus koji počinje 2. 3. 2020. su u tijeku.

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.