Održana Radionica o korištenju alata Open Journal Systems verzije 3 (OJS3)

12. 10. 2018.

U Srcu je 9. listopada održana Radionica o korištenju alata Open Journal Systems verzije 3 (OJS3) za urednike časopisa uključenih u Hrčak – portal otvorenog pristupa hrvatskim znanstvenim i stručnim časopisima. Radionicu je održao dr. sc. Tomislav Malvić, urednik časopisa Rudarsko-geološko-naftni zbornik, koji je dugogodišnji napredni korisnik OJS sustava te je polaznicima predstavio vlastita iskustva prilikom uređivanja i objavljivanja časopisa. Radionici je prisustvovalo 20 polaznika koji sudjeluju u uređivanju 22 časopisa.

Srce u sklopu portala Hrčak nudi mogućnost korištenja OJS sustava koji trenutno aktivno koristi dvadesetak časopisa. U travnju 2018. godine napravljena je nadogradnja OJS sustava s verzije 2 na verziju 3.

Na radionici je bilo riječi općenito o OJS sustavu i njegovim prednostima, a naglasak je stavljen na novosti koje je donijela verzija 3 OJS sustava. Polaznici su imali priliku isprobati cijeli proces uređivanja časopisa i objave radova.

Kao najveću prednost korištenja Hrčak instance OJS-a istaknuta je tehnička podrška koju pruža Srce, veća vidljivost radova objavljenih na OJS-u od radova objavljenih na posebnim internetskim domenama te okupljanje cjelokupnog uredničkog posla na jednom mjestu (prepiska s autorima, recenzentima i sl.).

S obzirom na velik broj zainteresiranih te sukladno komentarima polaznika, zaključeno je da je radionice o ovoj temi potrebno ponovno organizirati.

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

stu 11

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  11. 11. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.