50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Održana konferencija Srca – Srce DEI 2021

30. 4. 2021.

Otvaranje konferencije

U organizaciji Sveučilišnog računskog centra (Srca) 28. i 29. travnja 2021. održana je stručna konferencija pod nazivom Dani e-infrastrukture – Srce DEI 2021, koja je ujedno bila i konferencija projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO). Posebnost ovogodišnje konferencije bila je u tome da je ove godine održana u potpunosti virtualno.

Paul Feldman - pozvano predavanje

Okupili smo više od 350 sudionika, koji su tijekom dva dana konferencije raspravljali o temama vezanim uz međunarodne i nacionalne inicijative za otvorenu znanost, digitalizaciju mobilnosti studenata, razvoj kompetencija za računarstvo visokih performansi, sigurnost i pouzdanost elektroničkih identiteta, informacijske sustave u znanosti i obrazovanju te učenje i poučavanje uz pomoć tehnologije.

Svečano otvaranje konferencije započelo je obraćanjem ravnatelja Srca, Ivana Marića i Sabine Rako, Predsjednice Programskog odbora konferencije, a tijekom prvog dana održana su i pozvana predavanja Paula Feldmana, direktora Jisca i Joãoa Bacelara, izvršnog direktora Udruženja europskih sveučilišta.

João Bacelar - pozvano predavanje

Drugi dan konferencije započeo slavljenički, iako radno, jer se obilježavanje 50. rođendana Srca poklopilo s održavanjem naše konferencije. U okviru konferencije, naš smo rođendan obilježili i organizacijom okruglog stola „Digitalnom transformacijom do inovativnosti i izvrsnosti u znanosti i visokom obrazovanju“. Konferencija je završila nakon 15 sati, uz neformalno obraćanje i pozdrave članova Programskog i Organizacijskog odbora.

Sljedeći tjedan bit će objavljene snimke predavanje i prezentacije s konferencije.

Zatvaranje konferencije 1 Zatvaranje konferencije 2
Zatvaranje konferencije

Detaljniji izveštaj o konferenciji pročitajte na stranici Pressroom, a galeriju fotografija pogledajte na Flickru.

pro 06

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 6. prosinca 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

pro 09

Webinar "Računalni klaster Isabella - GPU, kontejneri i programske okoline" u organizaciji Srca održat će se 9. prosinca 2021., od 10 do 16 sati, putem sustava za webinare Srca.

pro 10

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Audacity, namijenjenog snimanju i obradi zvuka? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u petak, 10. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku!

pro 14

Student ste i želite naučiti raditi s besplatnim alatima za grafički dizajn? Prijavite se na besplatan tečaj koji se održava u okviru obrazovne akcije namijenjene studentima, pod nazivom "50 tečajeva za studente za 50 godina Srca". Tečaj će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet će u utorak, 14. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

pro 15

Student ste i želite se upoznati s osnovama HTML-a – tehnologije za izradu web-stranica? Prijavite se na besplatan tečaj koji se održava u okviru obrazovne akcije namijenjene studentima, pod nazivom "50 tečajeva za studente za 50 godina Srca". Tečaj će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet će u srijedu, 15. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.