Održane radionice o Isabelli i VCL-u na Agronomskom fakultetu

15. 5. 2018.

Srce je prošli tjedan od 8. do 10. svibnja 2018. održalo radionice na Zavodu za opće stočarstvo na Agronomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Tema prve radionice bilo je korištenje računalnog klastera Isabella i njegovog sustava za upravljanje poslovima Son of Grid Engine. Ujedno su obrađeni dodatni sustavi Isabelle - ScaleMP vSMP koji omogućuje agregiranje više poslužitelja u jedan i Singularity koji omogućava pokretanje gotovih kontejnera na klasteru.

U okviru druge radionice prikazane su mogućnosti usluge Virtual Computing Lab (VCL) zasnovane na paradigmi računarstva u oblacima.

Usluga VCL omogućava korisnicima jednostavnu pripremu i pokretanje okolina s proizvoljnom programskom potporom za održavanje praktičnih radionica.

S ciljem širenja korisničke baze te prilagodbe usluga posebnostima istraživačkih i obrazovnih aktivnosti radionica je održana u prostorima korisnika na Agronomskom fakultetu.

Ožu 18

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 18. 3. 2019. u 17 sati. Prijave su u tijeku.

Ožu 25

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 25. 3. 2019. su u tijeku.

tra 01

1. i 2. travnja održava se konferencija Srca DEI 2019 i Uvodna konferencija projekta HR-ZOO.

svi 06

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 6. 5. 2019. u 9 sati. Prijave su u tijeku.