50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Održane radionice o Isabelli i VCL-u na Agronomskom fakultetu

15. 5. 2018.

Srce je prošli tjedan od 8. do 10. svibnja 2018. održalo radionice na Zavodu za opće stočarstvo na Agronomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Tema prve radionice bilo je korištenje računalnog klastera Isabella i njegovog sustava za upravljanje poslovima Son of Grid Engine. Ujedno su obrađeni dodatni sustavi Isabelle - ScaleMP vSMP koji omogućuje agregiranje više poslužitelja u jedan i Singularity koji omogućava pokretanje gotovih kontejnera na klasteru.

U okviru druge radionice prikazane su mogućnosti usluge Virtual Computing Lab (VCL) zasnovane na paradigmi računarstva u oblacima.

Usluga VCL omogućava korisnicima jednostavnu pripremu i pokretanje okolina s proizvoljnom programskom potporom za održavanje praktičnih radionica.

S ciljem širenja korisničke baze te prilagodbe usluga posebnostima istraživačkih i obrazovnih aktivnosti radionica je održana u prostorima korisnika na Agronomskom fakultetu.

Ožu 04

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u četvrtak, 4. 3. 2021., s početkom u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

Ožu 08

Ako žele nadograditi i upotpuniti svoje znanje i postati izvrstan korisnik programa Excel, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 8. 3. 2021. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

Ožu 10

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u srijedu, 10. 3. 2021. u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

Ožu 17

U prvom tečaju Linux akademije upoznajte se s administracijom Linux poslužitelja. Online tečaj uz vodstvo predavača počinje 17. 3. 2021. u 9 sati.