Održane radionice o Isabelli i VCL-u na Agronomskom fakultetu

15. 5. 2018.

Srce je prošli tjedan od 8. do 10. svibnja 2018. održalo radionice na Zavodu za opće stočarstvo na Agronomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Tema prve radionice bilo je korištenje računalnog klastera Isabella i njegovog sustava za upravljanje poslovima Son of Grid Engine. Ujedno su obrađeni dodatni sustavi Isabelle - ScaleMP vSMP koji omogućuje agregiranje više poslužitelja u jedan i Singularity koji omogućava pokretanje gotovih kontejnera na klasteru.

U okviru druge radionice prikazane su mogućnosti usluge Virtual Computing Lab (VCL) zasnovane na paradigmi računarstva u oblacima.

Usluga VCL omogućava korisnicima jednostavnu pripremu i pokretanje okolina s proizvoljnom programskom potporom za održavanje praktičnih radionica.

S ciljem širenja korisničke baze te prilagodbe usluga posebnostima istraživačkih i obrazovnih aktivnosti radionica je održana u prostorima korisnika na Agronomskom fakultetu.

pro 09

Ako se želite naučiti služiti programom PowerPoint pomoću kojeg možete izrađivati elektroničke prezentacije na svom računalu, prijavite se na tečaj koji započinje u ponedjeljak, 9. 12. 2019. u 17:30 sati. Prijave su u tijeku!

pro 13

„Korištenje korisničkih podataka iz LDAP-a u ASP.NET MVC5 aplikaciji“

pro 13

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati 13. 12.  2019. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku!

pro 16

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  16. 12. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

velj 17

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 17. 2. 2020. u 9 sati. Prijave su u tijeku.