Održane radionice o Isabelli i VCL-u na Agronomskom fakultetu

15. 5. 2018.

Srce je prošli tjedan od 8. do 10. svibnja 2018. održalo radionice na Zavodu za opće stočarstvo na Agronomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Tema prve radionice bilo je korištenje računalnog klastera Isabella i njegovog sustava za upravljanje poslovima Son of Grid Engine. Ujedno su obrađeni dodatni sustavi Isabelle - ScaleMP vSMP koji omogućuje agregiranje više poslužitelja u jedan i Singularity koji omogućava pokretanje gotovih kontejnera na klasteru.

U okviru druge radionice prikazane su mogućnosti usluge Virtual Computing Lab (VCL) zasnovane na paradigmi računarstva u oblacima.

Usluga VCL omogućava korisnicima jednostavnu pripremu i pokretanje okolina s proizvoljnom programskom potporom za održavanje praktičnih radionica.

S ciljem širenja korisničke baze te prilagodbe usluga posebnostima istraživačkih i obrazovnih aktivnosti radionica je održana u prostorima korisnika na Agronomskom fakultetu.

lis 18

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Audacity, namijenjenog snimanju i obradi zvuka? Radionica će se održati 18. 10. 2019. u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackaton održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.