Održane radionice o Isabelli i VCL-u na Agronomskom fakultetu

15. 5. 2018.

Srce je prošli tjedan od 8. do 10. svibnja 2018. održalo radionice na Zavodu za opće stočarstvo na Agronomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Tema prve radionice bilo je korištenje računalnog klastera Isabella i njegovog sustava za upravljanje poslovima Son of Grid Engine. Ujedno su obrađeni dodatni sustavi Isabelle - ScaleMP vSMP koji omogućuje agregiranje više poslužitelja u jedan i Singularity koji omogućava pokretanje gotovih kontejnera na klasteru.

U okviru druge radionice prikazane su mogućnosti usluge Virtual Computing Lab (VCL) zasnovane na paradigmi računarstva u oblacima.

Usluga VCL omogućava korisnicima jednostavnu pripremu i pokretanje okolina s proizvoljnom programskom potporom za održavanje praktičnih radionica.

S ciljem širenja korisničke baze te prilagodbe usluga posebnostima istraživačkih i obrazovnih aktivnosti radionica je održana u prostorima korisnika na Agronomskom fakultetu.

svi 23

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u ponedjeljak, 23. svibnja 2022.  u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

svi 25

Webinar "Google Rapid Response (GRR) - udaljena forenzika računala" održat će se 25. svibnja 2022. od 10 do 13 sati.

lip 06

U lipnju 2022. organiziramo nacionalnu konferenciju korisnika sustava za e-učenje Moodle.