Održane radionice o korištenju računalnog klastera Isabella na Biološkom odsjeku PMF-a i Institutu Ruđer Bošković

21. 12. 2018.

Srce je održalo radionice o korištenju računalnog klastera Isabella na Biološkom odsjeku Prirodoslovno matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu 13. prosinca 2018. i Zavodu za molekularnu biologiju Instituta Ruđer Bošković 19. prosinca 2018.

Radionice su održane na poziv istraživača s ovih ustanova koji imaju potrebu za naprednim računanjem na Isabelli. Glavna tema bilo je učinkovito korištenje računalnog klastera Isabella, sustava za upravljanje poslovima Son of Grid Engine i raspodijeljenog datotečnog sustava BeeGFS. U okviru radionica su raspravljene pojedinačne potrebe istraživača te načini optimizacije njihovih aplikacija na Isabelli.

Nastavak je to prakse održavanja radionica na ustanovama u kojima istraživači imaju potrebu za naprednim računanjem. U nastavku u okviru projekta HR-ZOO osposobit će se tim e-Znanstvenika koji će ovaj oblik suradnje s istraživačima produbiti na način da će se uspostaviti tematski servisi za odabrane zajednice koji će dodatno olakšati korištenje infrastruktura za napredno računanje.

sij 24

„Napredno SIEM rješenje i zaštita IT infrastrukture pomoću Azure Sentinela“

velj 10

Upoznajte tajne programiranja u R-u, jeziku za analizu i vizualizaciju podataka. Prijave traju do 5.2.2020.

velj 17

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 17. 2. 2020. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.