Održane radionice o korištenju računalnog klastera Isabella na Biološkom odsjeku PMF-a i Institutu Ruđer Bošković

21. 12. 2018.

Srce je održalo radionice o korištenju računalnog klastera Isabella na Biološkom odsjeku Prirodoslovno matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu 13. prosinca 2018. i Zavodu za molekularnu biologiju Instituta Ruđer Bošković 19. prosinca 2018.

Radionice su održane na poziv istraživača s ovih ustanova koji imaju potrebu za naprednim računanjem na Isabelli. Glavna tema bilo je učinkovito korištenje računalnog klastera Isabella, sustava za upravljanje poslovima Son of Grid Engine i raspodijeljenog datotečnog sustava BeeGFS. U okviru radionica su raspravljene pojedinačne potrebe istraživača te načini optimizacije njihovih aplikacija na Isabelli.

Nastavak je to prakse održavanja radionica na ustanovama u kojima istraživači imaju potrebu za naprednim računanjem. U nastavku u okviru projekta HR-ZOO osposobit će se tim e-Znanstvenika koji će ovaj oblik suradnje s istraživačima produbiti na način da će se uspostaviti tematski servisi za odabrane zajednice koji će dodatno olakšati korištenje infrastruktura za napredno računanje.

sij 24

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa s mogućnostima besplatnog programa Shotcut koji se koristi za obradu video sadržaja, prijavite se na radionicu koja će se održati 24. 1. 2019. u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

velj 18

U prvom tečaju Linux akademije upoznajte se sa administracijom Linux poslužitelja. Tečaj počinje 18. 2. 2019. u 17 sati i traje pet dana. Prijave su u tijeku.