Održane radionice o korištenju računalnog klastera Isabella na Biološkom odsjeku PMF-a i Institutu Ruđer Bošković

21. 12. 2018.

Srce je održalo radionice o korištenju računalnog klastera Isabella na Biološkom odsjeku Prirodoslovno matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu 13. prosinca 2018. i Zavodu za molekularnu biologiju Instituta Ruđer Bošković 19. prosinca 2018.

Radionice su održane na poziv istraživača s ovih ustanova koji imaju potrebu za naprednim računanjem na Isabelli. Glavna tema bilo je učinkovito korištenje računalnog klastera Isabella, sustava za upravljanje poslovima Son of Grid Engine i raspodijeljenog datotečnog sustava BeeGFS. U okviru radionica su raspravljene pojedinačne potrebe istraživača te načini optimizacije njihovih aplikacija na Isabelli.

Nastavak je to prakse održavanja radionica na ustanovama u kojima istraživači imaju potrebu za naprednim računanjem. U nastavku u okviru projekta HR-ZOO osposobit će se tim e-Znanstvenika koji će ovaj oblik suradnje s istraživačima produbiti na način da će se uspostaviti tematski servisi za odabrane zajednice koji će dodatno olakšati korištenje infrastruktura za napredno računanje.

ruj 01

Svake godine u rujnu organiziramo niz predavanja namijenjenih novim studentima Sveučilišta u Zagrebu.

ruj 19

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati 19. 9.  2019. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku!

ruj 23

Od 23. do 27. rujna održavamo Tjedan Centra za e-učenje - niz radionica i tečajeva za nastavnike.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2019. su u tijeku.

lis 14

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 14. 10. 2019. u 9 sati. Prijave su u tijeku.