Održane radionice o korištenju računalnog klastera Isabella na Biološkom odsjeku PMF-a i Institutu Ruđer Bošković

21. 12. 2018.

Srce je održalo radionice o korištenju računalnog klastera Isabella na Biološkom odsjeku Prirodoslovno matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu 13. prosinca 2018. i Zavodu za molekularnu biologiju Instituta Ruđer Bošković 19. prosinca 2018.

Radionice su održane na poziv istraživača s ovih ustanova koji imaju potrebu za naprednim računanjem na Isabelli. Glavna tema bilo je učinkovito korištenje računalnog klastera Isabella, sustava za upravljanje poslovima Son of Grid Engine i raspodijeljenog datotečnog sustava BeeGFS. U okviru radionica su raspravljene pojedinačne potrebe istraživača te načini optimizacije njihovih aplikacija na Isabelli.

Nastavak je to prakse održavanja radionica na ustanovama u kojima istraživači imaju potrebu za naprednim računanjem. U nastavku u okviru projekta HR-ZOO osposobit će se tim e-Znanstvenika koji će ovaj oblik suradnje s istraživačima produbiti na način da će se uspostaviti tematski servisi za odabrane zajednice koji će dodatno olakšati korištenje infrastruktura za napredno računanje.

pro 09

Ako se želite naučiti služiti programom PowerPoint pomoću kojeg možete izrađivati elektroničke prezentacije na svom računalu, prijavite se na tečaj koji započinje u ponedjeljak, 9. 12. 2019. u 17:30 sati. Prijave su u tijeku!

pro 13

„Korištenje korisničkih podataka iz LDAP-a u ASP.NET MVC5 aplikaciji“

pro 13

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati 13. 12.  2019. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku!

pro 16

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  16. 12. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

velj 17

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 17. 2. 2020. u 9 sati. Prijave su u tijeku.