Održane radionice o korištenju računalnog klastera Isabella na Biološkom odsjeku PMF-a i Institutu Ruđer Bošković

21. 12. 2018.

Srce je održalo radionice o korištenju računalnog klastera Isabella na Biološkom odsjeku Prirodoslovno matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu 13. prosinca 2018. i Zavodu za molekularnu biologiju Instituta Ruđer Bošković 19. prosinca 2018.

Radionice su održane na poziv istraživača s ovih ustanova koji imaju potrebu za naprednim računanjem na Isabelli. Glavna tema bilo je učinkovito korištenje računalnog klastera Isabella, sustava za upravljanje poslovima Son of Grid Engine i raspodijeljenog datotečnog sustava BeeGFS. U okviru radionica su raspravljene pojedinačne potrebe istraživača te načini optimizacije njihovih aplikacija na Isabelli.

Nastavak je to prakse održavanja radionica na ustanovama u kojima istraživači imaju potrebu za naprednim računanjem. U nastavku u okviru projekta HR-ZOO osposobit će se tim e-Znanstvenika koji će ovaj oblik suradnje s istraživačima produbiti na način da će se uspostaviti tematski servisi za odabrane zajednice koji će dodatno olakšati korištenje infrastruktura za napredno računanje.

kol 24

Ako se želite naučiti služiti programom PowerPoint pomoću kojeg možete izrađivati elektroničke prezentacije na svom računalu, prijavite se na vikend tečaj koji započinje u subotu, 24. 8. 2019. u  9:00 sati. Prijave su u tijeku!

ruj 23

Želite li naučiti služiti se programom Access i kreirati baze podataka? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 23. 9. 2019., u 17:30 sati. Prijave su u tijeku.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2019. su u tijeku.

lis 14

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 14. 10. 2019. u 9 sati. Prijave su u tijeku.