Okrugli stol na temu novih tehnologija u obrazovanju

25. 9. 2017.

U srijedu, 27. rujna s početkom u 13 sati u Srcu će se održati okrugli stol na temu "Nove tehnologije u obrazovanju – koliko su naš obrazovni sustav, nastavnici i studenti spremni na nove metode poučavanja i učenja?". Okrugli stol organiziraju Srce i Ministarstvom znanosti i obrazovanja u okviru Tjedna Centra za e-učenje Srca. Cilj okruglog stola je skrenuti pažnju na važnost  primjene e-učenja i suvremenih metode poučavanja u visokom obrazovanju u cilju unaprijeđenja kvalitete obrazovanja, odnosno razvoja prikladnih i inovativnih metoda poučavanja i učenja koje će podići motivaciju studenata za studiranje te kreativan i istraživački rad.

Na okruglom stolu raspravljat će se:

• koliko se ostvaruju ciljevi iz Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije vezano uz implementaciju novih tehnologija u visoko obrazovanje- dosadašnji rezultati, prepreke, planovi
  • koliko su donesene politike i strategije vezano uz e-učenje zaživjele na sveučilištima i fakultetima, koji su konkretni rezultati ali i problemi u sustavnoj implementaciji e-učenja, te sljedeći koraci i planovi
  • kako se s novim tehnologijama snalaze nastavnici, na koji način je nastavnicima osigurano usavršavanje, priznavanje izvrsnosti u nastavi i dodatnog truda i rada, kakva je situacija s uvjetima Rektorskog zbora za izbor u nastavna i znanstveno-nastavna znanja vezano uz objavu materijala na webu i primjenu e-učenja
  • što o primjeni novih tehnologija u nastavi misle studenti, imaju li potrebne kompetencije za cjeloživotno učenje i jesu li zapošljivi kada izlaze sa sveučilišta.

Okrugli stol moći će se pratiti i online putem sustava za webinare. Više o okruglom stolu možete pročitati na stranici događanja.

Trenutno nema događanja.