Olakšan pristup podacima o AAI@EduHr elektroničkom identitetu

26. 7. 2019.

Novo web-sjedište MojAAI@EduHr služi kao polazišna točka za korisnike elektroničkih identiteta AAI@EduHr za dobivanje informacija i obavljanje radnji vezanih uz njihov elektronički identitet. Ono služi kao platforma za informacije koje se tiču korisnika elektroničkog identiteta te predstavljaju mjesto na koje se korisnik oslanja kada želi pronaći sve bitne poveznice i adrese koje mu trebaju za rješavanje konkretnih problema i  nedoumica vezanih uz njegov elektronički identitet.

Također, MojAAI@EduHr omogućuje svakom prijavljenom korisniku podrobniji uvid u to koji su podaci vezani uz njega trenutačno dostupni kroz sustav AAI@EduHr, koje usluge su prilikom korisnikovih prijava u prošlosti pristupale podacima o njemu i kad su ti pristupi bili izvršeni.

Autentikacijska i autorizacijska infrastruktura znanosti i visokog obrazovanja u Republici Hrvatskoj (AAI@EduHr) je infrastrukturni, posrednički sustav čija je temeljna zadaća omogućiti sigurno, pouzdano i efikasno upravljanje elektroničkim identitetima te njihovu uporabu za pristup mrežnim i mrežom dostupnim resursima.

U sustavu je evidentirano više od 923.000 elektroničkih identiteta iz 234 matične ustanove i usluge Home for Homeless, čiji korisnici imaju mogućnost pristupa do 742 usluga.

Svrha ovog web-sjedišta jest unapređenje korisničkog iskustva vlasnika elektroničkog identiteta pružanjem detaljnih informacija o tome kako je korisnik koristio svoj elektronički  identitet. Na taj se način ujedno ispunjavaju i obaveze koje donosi Opća uredba o zaštiti podataka (GDPR) te postiže cjelovito informiranja korisnika o razmjeni osobnih podataka  putem sustava AAI@EduHr.

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

stu 11

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  11. 11. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.