Omogućena pohrana izlaganja na skupovima (prezentacije)

23. 8. 2018.

Prema planu razvoja, u Dabar repozitorijima omogućena je pohrana novog digitalnog objekta: izlaganje na skupu.

Objekt omogućuje arhiviranje i dijeljenje sadržaja prezentiranih na skupovima, a može djelovati samostalno ili kao cjelina koja se povezuje s ostalim objektima, poput radova u zborniku.

Objekt je implementiran prema Specifikaciji koju je sastavila Radna skupina za opis znanstvenih i srodnih radova, kontrolirane rječnike i identifikatore. Slijedi izrada specifikacije za pohranu knjiga od strane iste radne skupine, a implementacija se očekuje krajem godine. Primjer pohranjenih izlaganja na skupu možete vidjeti u Repozitoriju Srca.

Podrška za pohranjivanje izlaganja na skupu je uključena na svim repozitorijima. Za sva dodatna pitanja slobodno se obratite na adresu dabar [at] srce.hr.

ruj 01

Svake godine u rujnu organiziramo niz predavanja namijenjenih novim studentima Sveučilišta u Zagrebu.

ruj 19

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati 19. 9.  2019. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku!

ruj 23

Od 23. do 27. rujna održavamo Tjedan Centra za e-učenje - niz radionica i tečajeva za nastavnike.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2019. su u tijeku.

lis 14

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 14. 10. 2019. u 9 sati. Prijave su u tijeku.