50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Online radionica „Korištenje računalnog klastera Isabella“

4. 11. 2021.

Online radionica „Korištenje računalnog klastera Isabella“ održat će se od 15. do 17. studenoga 2021., od 10 do 16 sati, putem sustava za webinare Srca.

Radionicu organizira Hrvatski centar kompetencija za HPC uz tehničku potporu Srca, a u okviru projekta National Competence Centres in the Framework of EuroHPC – EuroCC“.

Radionica je besplatna, a namijenjena je svim sadašnjim i budućim korisnicima računalnog klastera Isabella. Za sudjelovanje u radionici polaznici moraju imati elektronički identitet u sustavu AAI@EduHr.

Polaznici radionice upoznat će se s radom na računalnom klasteru i njegovim sustavom za upravljanje poslovima Son of Grid Engine. Bit će opisana pohrana i priprema podataka za obradu, odabir programskih okolina, izvođenje i nadzor korisničkih aplikacija putem sustava za upravljanje poslovima.

Nužan preduvjet za pohađanje radionice je osnovno poznavanje rada s operacijskim sustavom Linux. Stoga smo za sve korisnike koji nisu upoznati ili su u manjoj mjeri upoznati s radom u Linuxu, pripremili kratak online tečaj pod nazivom "Linux za korisnike Isabelle". Zainteresirani polaznici će nakon prijave na online radionicu dobiti detaljne upute za prijavu na tečaj.

Za sudjelovanje u radionici ispunite prijavni obrazac.

Vizual online radionice

pro 06

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 6. prosinca 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

pro 09

Webinar "Računalni klaster Isabella - GPU, kontejneri i programske okoline" u organizaciji Srca održat će se 9. prosinca 2021., od 10 do 16 sati, putem sustava za webinare Srca.

pro 10

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Audacity, namijenjenog snimanju i obradi zvuka? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u petak, 10. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku!

pro 14

Student ste i želite naučiti raditi s besplatnim alatima za grafički dizajn? Prijavite se na besplatan tečaj koji se održava u okviru obrazovne akcije namijenjene studentima, pod nazivom "50 tečajeva za studente za 50 godina Srca". Tečaj će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet će u utorak, 14. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

pro 15

Student ste i želite se upoznati s osnovama HTML-a – tehnologije za izradu web-stranica? Prijavite se na besplatan tečaj koji se održava u okviru obrazovne akcije namijenjene studentima, pod nazivom "50 tečajeva za studente za 50 godina Srca". Tečaj će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet će u srijedu, 15. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.